Ապրիլի 18-ին չնախատեսված խուզարկություններ են իրականացվել նույն քրեակատարողական հիմնարկի տարբեր խցերում։
«Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում խուզարկության է ենթարկվել կալանավորված անձ Ա. Վ.-ի մոտ երկարատև տեսակցության եկած կինը:
Խուզարկություններ են իրականացվում Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող «Ալեքս Տեքստիլ»-ում:
Կատարվել են 70-ից ավելի խուզարկություններ, որոնց արդյունքում տարբեր հասցեներից հայտնաբերվել են ինչպես թմրամիջոցներ, այնպես էլ ռազմամթերք։
Անձնական խուզարկության են ենթարկել կնոջ հետ կարճատև տեսակցությունից դուրս եկած կալանավորված անձին:
Օրվա տարբեր ժամերին կատարվել են չնախատեսված խուզարկություններ խցերում և մասնաշենքերի հարակից տարածքներում:
34-ամյա տղամարդը խոստացել էր վաճառելուց հետո յուրաքանչյուրին 25․000 դոլար տալ։
Սիմոնյանի գործողությունների արդյունքում «Մեդլայն կլինիկ» ՍՊ ընկերության տնօրեն Բ. Շ.-ն հնարավորություն է ստացել նախնական համաձայնությամբ խարդախության եղանակով հափշտակել առանձնապես խոշոր չափի գումար։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ այսօր Ազգային անվտանգության ծառայությունը խուզարկություն էր իրականացրել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանի աշխատասենյակում:
Խուզարկությունների արդյունքում խցերից մեկում հայտնաբերվել է 3 փաթեթ՝ ամրացված պոլիմերային տարայի կափարիչի ներսի հատվածին:
27-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 393-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը:
Հետագա ընթացքի վերաբերյալ կտրամադրվի համապատասխան տեղեկատվություն։
Խուզարկություններն իրականացվում են նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում։
Խուզարկությամբ նրանց մոտ հայտնաբերվել են փամփուշտներ:
Վերջինս որպես մեղադարյալ ներգրավված է զանգվածային անկարգությունների ժամանակ Արարատ Միրզոյանի նկատմամբ բռնության դրվագով։
Հատուկ միջոցառում Լոռու մարզում. հայտնաբերվել են զենք-զինամթերք և թմրանյութեր։
«Օպելը» տեղափոխվել է բաժնի հատուկ պահպանվող տարածք:
Լալայան փողոցում ցույց է տվել այն վայրը, որտեղից պետք է վերցներ մարիխուանայով 20 փաթեթ, Հացիկ գյուղի ճանապարհից՝ 30 փաթեթ, որոնք պետք է տեղադրեր տարբեր վայրերում:
Խուզարկության արդյունքում վերջինիս ներքնազգեստում նախապես պատրաստված թաքստոցից հայտնաբերվել է փայլաթիթեղով փաթեթավորված մարիխուանա տեսակի թմրամիջոցին նմանվող զանգված։
Վարույթի շրջանակներում իրականացված խուզարկությունների արդյունքում ձեռք է բերվել և առգրավվել «Հայաստան Դաշինք» գրառմամբ թվով 2 թղթապանակ՝ 100-ից ավելի թղթերով։
Հարցաքննության են ենթարկվել կուսակցության գերագույն մարմնի նախագահ Սիմոն Սիմոնյանը, մեկ ամիս առաջ ազատ արձակված Գերասիմ Վարդանյանը:
Ձեռք բերված փաստական տվյալների հիման վրա, հանցանք կատարած լինելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով 2023 թվականի հունվարի 11-ին ձերբակալվել է երեք անձ։
Նշվում է, որ նրանց բնակարաններում իրականացվել են խուզարկություններ:
Կան բերման ենթարկված ևս 3 ՀՅԴ կուսակցության անդամներ։
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը պարզաբանումներ է ներկայացրել խուզարկությունների վերաբերյալ:
Հանգամանքները նախաքննությամբ պարզվում են:
Դրանք նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում առգրավվել են։
Ըստ կնոջ՝ այդ զանգվածները մարիխուանա ու կրիստալ են:
Տղամարդը հայտնել է, որ հայտնաբերվածը թմրամիջոց է։
Տանտիրուհին հայտնել է, որ ինքը չգիտի, թե հայտնաբերվածն ինչ է, իսկ ննջարանը որդունն է:
Անվտանգության ապահովման բաժնի ծառայողներն անձնական խուզարկության են ենթարկել կալանավորված անձի մոտ երկարատև տեսակցության եկած քաղաքացուհուն:
Ռաֆիկ Իգիթյանի բնակարանի նկուղում քողարկված և թաքստոցի մեջ պահված չհրկիզվող պահարանից հայտնաբերվել է 180.000 ԱՄՆ դոլար, Կարեն Վարոսյանի բնակարանից՝ «Բերետա» տեսակի ատրճանակ և 8 փամփուշտ:
Վարույթը շարունակվում է:
Ոստիկաններն ու քննիչները ունեն կասկածներ, որ նշված ավտոմեքենայի վրա կրակոցներն արձակվել են երեկ՝ հուլիսի 4-ին, Գագարին ավանի սկզբնամասում:
Թմրամիջոցներն իրացրել է Նոր Նորքի Մոլդովական փողոցի 40-ամյա բնակիչը։
Անմիջապես դադարեցնելով տեսակցությունը՝ ծառայողներն անձնական խուզարկության են ենթարկել կալանավորված անձին:
Խուզարկության են ենթարկվել կալանավորված անձի մոտ կարճատև տեսակցության եկած քաղաքացին:
Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ԱԺ փոխխոսնակ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը:
Թմրանյութ պահելու և օգտագործելու կասկածանքով բաժին բերման են ենթարկել երևանցի 44-ամյա մի տղամարդու։
Այս պահին Հատուկ նշանակության վաշտը խուզարկություն է կատարում ՀՅԴ ԳՄ անդամ, 6-րդ գումարման ԱԺ պատգամավոր Սուրեն Մանուկյանի տանը:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 19 պատահար. 22 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
Հայտնաբերվել է երկու փաթեթ:
Դատապարտյալ Կ. Հ.-ն բանավոր հայտարարել է, որ նշված արգելված իրերը պատկանում են իրեն:
Այս ամենի հետևանքով հացահատիկի շուկայում ստեղծվել են անհավասար մրցակցային պայմաններ:
Հայտնաբերվել է նաև առանց փաստաթղթերի գազային ատրճանակ։
Տեղեկություններ էին ստացվել, որ Վանաձորի 35-ամյա մի բնակիչ իր տանն ապօրինի պահում է զենք-զինամթերք:
Ընդունվող կալանավորված անձին անձնական խուզարկության ենթարկելով, վերջինիս վարտիքից հայտնաբերել են մարիխուանա տեսակի թմրամիջոցին նմանվող, ընդհանուր 1,39 գրամ քաշով դեղնականաչավուն զանգված:
Քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները կատարել են խուզարկություններ հիմնարկի մասնաշենքերից մեկի խորդանոցներում:
Ուժեղացված ծառայության ընթացքում բացահայտվել է նաև ապօրինի թմրաշրջանառության 4 դեպք. հայտնաբերվել են տարբեր տեսակի թմրամիջոցներ, այդ թվում՝ մեթամֆետամինի նմանվող։
Խուզարկում են Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի բնակարանը: Խուզարկություն է սկսվել նաև Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը։
Կայքի տեղեկություններով՝ Ռ. Հովսեփյանը, որն Այգեշատի գյուղապետն է, հայտնաբերվածի վերաբերյալ հրաժարվել է որևէ հայտարարություն անել:
Այս մասին հայտնում են նրա փաստաբաններ Լուսինե Սահակյանը եւ Երվանդ Վարոսյանը՝ հավելելով, որ խուզարկություններ են իրականացվել Վանեցյանի ծնողների բնակարանում, կուսակցության գրասենյակում: