Չնախատեսված խուզարկություններ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում. հայտնաբերվել են կասկածելի զանգվածներ և արգելված իրեր
Ապրիլի 18-ին չնախատեսված խուզարկություններ են իրականացվել նույն քրեակատարողական հիմնարկի տարբեր խցերում։
ՔԿՀ տեսակցության գնացած կնոջ մոտից 19 հատ բջջային հեռախոս, թզբեհներ ու բազմաթիվ այլ իրեր են հայտնաբերվել
«Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում խուզարկության է ենթարկվել կալանավորված անձ Ա. Վ.-ի մոտ երկարատև տեսակցության եկած կինը:
ՊԵԿ-ն ու ՔԿ-ն խուզարկություններ են իրականացնում «Ալեքս Տեքստիլ»-ում
Խուզարկություններ են իրականացվում Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող «Ալեքս Տեքստիլ»-ում:
Ընդդիմության կողմից կազմակերպված հավաքի մասնակիցներին թմրամիջոց իրացնելու գործի նախաքննությունն ավարտվել է
Կատարվել են 70-ից ավելի խուզարկություններ, որոնց արդյունքում տարբեր հասցեներից հայտնաբերվել են ինչպես թմրամիջոցներ, այնպես էլ ռազմամթերք։
«Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում արգելված իրեր են հայտնաբերվել
Անձնական խուզարկության են ենթարկել կնոջ հետ կարճատև տեսակցությունից դուրս եկած կալանավորված անձին:
Չնախատեսված խուզարկություններ «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում․ հայտնաբերվել են արգելված իրեր
Օրվա տարբեր ժամերին կատարվել են չնախատեսված խուզարկություններ խցերում և մասնաշենքերի հարակից տարածքներում:
2022-ի հուլիսին ազատանցու «Մերսեդես»-ը գողացած տղամարդիկ կալանավորվել են
34-ամյա տղամարդը խոստացել էր վաճառելուց հետո յուրաքանչյուրին 25․000 դոլար տալ։
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանը և ևս 10 անձ ձերբակալվել են
Սիմոնյանի գործողությունների արդյունքում «Մեդլայն կլինիկ» ՍՊ ընկերության տնօրեն Բ. Շ.-ն հնարավորություն է ստացել նախնական համաձայնությամբ խարդախության եղանակով հափշտակել առանձնապես խոշոր չափի գումար։
Երևանի քաղաքապետարանը հայտնում է, որ Գևորգ Սիմոնյանը ոչ թե բերման է ենթարկվել, այլ հրավիրվել է Հակակոռուպցիոն կոմիտե
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ այսօր Ազգային անվտանգության ծառայությունը խուզարկություն էր իրականացրել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանի աշխատասենյակում:
«Արմավիր» ՔԿՀ-ում կասկածելի զանգվածներ և արգելված իրեր են հայտնաբերվել
Խուզարկությունների արդյունքում խցերից մեկում հայտնաբերվել է 3 փաթեթ՝ ամրացված պոլիմերային տարայի կափարիչի ներսի հատվածին:
Բացահայտվել են թմրամիջոցների խոշոր և առանձնապես խոշոր չափերով ապօրինի շրջանառության նոր դեպքեր. կալանավորվել է երկու անձ
27-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 393-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը:
Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնել է, թե ինչու է խուզարկություն իրականացվել «Նոր Զովք» սուպերմարկետների ցանցում
Հետագա ընթացքի վերաբերյալ կտրամադրվի համապատասխան տեղեկատվություն։
«Զովք» սուպերմարկետների ցանցում խուզարկություններ են իրականացվում
Խուզարկություններն իրականացվում են նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում։
Վեդիի 39 և 26 տարեկան երկու բնակիչ հրազեններով հանդիպել են Դաշտաքարի վարչական տարածքում
Խուզարկությամբ նրանց մոտ հայտնաբերվել են փամփուշտներ:
Կալանավորվել է «օրենքով գող» Գևորգ Իսրայելյանը. նա մեղադրյալ է նաև Արարատ Միրզոյանի հանդեպ բռնության գործով
Վերջինս որպես մեղադարյալ ներգրավված է զանգվածային անկարգությունների ժամանակ Արարատ Միրզոյանի նկատմամբ բռնության դրվագով։
Հատուկ միջոցառում Լոռիում. խուզարկվել են տասնյակ բնակարաններ ու տրանսպորտային միջոցներ, կան ձերբակալվածներ (տեսանյութ)
Հատուկ միջոցառում Լոռու մարզում. հայտնաբերվել են զենք-զինամթերք և թմրանյութեր։
Քասախցի տղամարդու մոտ պայթուցիչով նռնակ է հայտնաբերվել
«Օպելը» տեղափոխվել է բաժնի հատուկ պահպանվող տարածք:
28-ամյա երևանցին Գյումրու տարբեր փողոցներում թմրանյութով լցված հարյուրից ավելի փաթեթ է տեղադրել (տեսանյութ)
Լալայան փողոցում ցույց է տվել այն վայրը, որտեղից պետք է վերցներ մարիխուանայով 20 փաթեթ, Հացիկ գյուղի ճանապարհից՝ 30 փաթեթ, որոնք պետք է տեղադրեր տարբեր վայրերում:
«Վանաձոր» ՔԿՀ տեսակցության գնացած քաղաքացու ներքնազգեստի թաքստոցից թմրամիջոց է հայտնաբերվել
Խուզարկության արդյունքում վերջինիս ներքնազգեստում նախապես պատրաստված թաքստոցից հայտնաբերվել է փայլաթիթեղով փաթեթավորված մարիխուանա տեսակի թմրամիջոցին նմանվող զանգված։
«Չեն ընտրելու», «Չզանգել». նոր մանրամասներ և ցուցակներ «Հայաստան» դաշինքի օգտին նյութապես շահագրգռելու դեպքից. ՔԿ
Վարույթի շրջանակներում իրականացված խուզարկությունների արդյունքում ձեռք է բերվել և առգրավվել «Հայաստան Դաշինք» գրառմամբ թվով 2 թղթապանակ՝ 100-ից ավելի թղթերով։
Խուզարկություն է իրականացվում ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ նախագահ Սիմոն Սիմոնյանի բնակարանում
Հարցաքննության են ենթարկվել կուսակցության գերագույն մարմնի նախագահ Սիմոն Սիմոնյանը, մեկ ամիս առաջ ազատ արձակված Գերասիմ Վարդանյանը:
Առգրավվել են «Հայաստան Դաշինք» գրառմամբ թղթեր. գումարի դիմաց հավաքին մասնակցելու գործով ձերբակալվել է 3 անձ
Ձեռք բերված փաստական տվյալների հիման վրա, հանցանք կատարած լինելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով 2023 թվականի հունվարի 11-ին ձերբակալվել է երեք անձ։
Ձերբակալվել և հարցաքննվել են ՀՅԴ-ականներ
Նշվում է, որ նրանց բնակարաններում իրականացվել են խուզարկություններ:
Պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը հայտնել է, որ ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ նախագահը ստացել է վկայի կարգավիճակ
Կան բերման ենթարկված ևս 3 ՀՅԴ կուսակցության անդամներ։
Իշխան Սաղաթելյանը հայտնել է, որ խուզարկվել են ՀՅԴ-ի մի շարք անդամների բնակարանները, կան բերման ենթարկվածներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը պարզաբանումներ է ներկայացրել խուզարկությունների վերաբերյալ:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում երիտասարդը գծային բաժնի ծառայողներից փախուստի է դիմել՝ պայուսակից նետելով ատրճանակ
Սիսիանի Գետաթաղ բնակավայրի տներից մեկում տարաներով մարիխուանա է հայտնաբերվել (տեսանյութ)
Դրանք նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում առգրավվել են։
31-ամյա գյումրեցի կնոջ տան խուզարկությամբ ատրճանակ ու թմրանյութ են հայտնաբերվել (տեսանյութ)
Ըստ կնոջ՝ այդ զանգվածները մարիխուանա ու կրիստալ են:
Արմավիրի տներից մեկում հայտնաբերվել են թմրամիջոցի նմանվող զանգվածներ
Տանտիրուհին հայտնել է, որ ինքը չգիտի, թե հայտնաբերվածն ինչ է, իսկ ննջարանը որդունն է:
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում խուզարկվել է երկարատև տեսակցության եկած քաղաքացուհին. հայտնաբերվել է թաքցված կասկածելի զանգված
Անվտանգության ապահովման բաժնի ծառայողներն անձնական խուզարկության են ենթարկել կալանավորված անձի մոտ երկարատև տեսակցության եկած քաղաքացուհուն:
Քրեական ենթամշակույթ կրող խմբավորում ստեղծելու, ղեկավարելու գործով քրհետապնդում է հարուցվել 7 անձի նկատմամբ (տեսանյութ)
Ռաֆիկ Իգիթյանի բնակարանի նկուղում քողարկված և թաքստոցի մեջ պահված չհրկիզվող պահարանից հայտնաբերվել է 180.000 ԱՄՆ դոլար, Կարեն Վարոսյանի բնակարանից՝ «Բերետա» տեսակի ատրճանակ և 8 փամփուշտ:
Հայտնաբերվել են «Ռենջ Ռովեր»՝ կրակոցի բազմաթիվ հետքերով, և «Կալաշնիկով»-ից կրակված 26 պարկուճ
Ոստիկաններն ու քննիչները ունեն կասկածներ, որ նշված ավտոմեքենայի վրա կրակոցներն արձակվել են երեկ՝ հուլիսի 4-ին, Գագարին ավանի սկզբնամասում:
Քրեական ոստիկանության ծառայողները թմրամիջոցների իրացման դեպքեր են բացահայտել․ մեկ անձ կալանավորվել է
Թմրամիջոցներն իրացրել է Նոր Նորքի Մոլդովական փողոցի 40-ամյա բնակիչը։
«Վանաձոր» ՔԿՀ տեսակցության գնացած քաղաքացին կալանավորված անձին կասկածելի իր է փոխանցել
Անմիջապես դադարեցնելով տեսակցությունը՝ ծառայողներն անձնական խուզարկության են ենթարկել կալանավորված անձին:
«Արմավիր» ՔԿՀ-ում թմրանյութերի փոխանցման փորձը կանխվել է
Խուզարկության են ենթարկվել կալանավորված անձի մոտ կարճատև տեսակցության եկած քաղաքացին:
Խուզարկություններ են կատարվել Տավուշի, Կոտայքի, Գեղարքունիքի մարզերի՝ ՀՅԴ անդամներից շատերի բնակարաններում. Սաղաթելյան
Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ԱԺ փոխխոսնակ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը:
Ապօրինի թմրաշրջանառության դեպք Աշտարակում. Սուրբ Սարգսի փողոցից 44-ամյա տղամարդ է բերման ենթարկվել
Թմրանյութ պահելու և օգտագործելու կասկածանքով բաժին բերման են ենթարկել երևանցի 44-ամյա մի տղամարդու։
ՀՅԴ ԳՄ անդամ Սուրեն Մանուկյանի տանն ԱԱԾ-ն խուզարկություն է կատարում
Այս պահին Հատուկ նշանակության վաշտը խուզարկություն է կատարում ՀՅԴ ԳՄ անդամ, 6-րդ գումարման ԱԺ պատգամավոր Սուրեն Մանուկյանի տանը:
Ապացույցների կեղծում, ինքնասպանության դրդում, խարդախություն. 1 օրում բացահայտվել է հանցագործության 102 դեպք
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 19 պատահար. 22 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
Թմրամիջոցներ կարմիր պղպեղի տուփում և արգելված իրեր դատապարտյալի խցում ու նրա համար նախատեսված հանձնուքում
Դատապարտյալ Կ. Հ.-ն բանավոր հայտարարել է, որ նշված արգելված իրերը պատկանում են իրեն:
ՊԵԿ-ն ու ԱԱԾ-ն բացահայտել են հացահատիկի ներկրմամբ զբաղվող 23 ընկերությունից կազմված հանցավոր խմբավորում (տեսանյութ)
Այս ամենի հետևանքով հացահատիկի շուկայում ստեղծվել են անհավասար մրցակցային պայմաններ:
Վանաձորի տներից մեկից ատրճանակներ, հրացան ու ռազմամթերք է հայտնաբերվել. հարուցվել է քրեական գործ (տեսանյութ)
Տեղեկություններ էին ստացվել, որ Վանաձորի 35-ամյա մի բնակիչ իր տանն ապօրինի պահում է զենք-զինամթերք:
Խուզարկություններ «Արթիկ» և «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկներում. հայտնաբերվել են արգելված իրեր
Ընդունվող կալանավորված անձին անձնական խուզարկության ենթարկելով, վերջինիս վարտիքից հայտնաբերել են մարիխուանա տեսակի թմրամիջոցին նմանվող, ընդհանուր 1,39 գրամ քաշով դեղնականաչավուն զանգված:
«Արմավիր» ՔԿՀ-ում խուզարկությունների արդյունքում հայտնաբերվել են արգելված իրեր (լուսանկարներ)
Քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները կատարել են խուզարկություններ հիմնարկի մասնաշենքերից մեկի խորդանոցներում:
Հրազեններ, թմրամիջոցներ, սառը զենքեր. երեկվա ուժեղացված ծառայության ժամանակ 49 մարդ է բերման ենթարկվել (տեսանյութ)
Ուժեղացված ծառայության ընթացքում բացահայտվել է նաև ապօրինի թմրաշրջանառության 4 դեպք. հայտնաբերվել են տարբեր տեսակի թմրամիջոցներ, այդ թվում՝ մեթամֆետամինի նմանվող։
Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանը տեղափոխվում է ԱԱԾ
Խուզարկում են Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի բնակարանը: Խուզարկություն է սկսվել նաև Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը։
«Դոն Պիպոյի» թիկնապահի սպանության գործով խուզարկություն Այգեշատի գյուղապետի տանը, հայտնաբերվել է թմրանյութ.shamshyan.com
Կայքի տեղեկություններով՝ Ռ. Հովսեփյանը, որն Այգեշատի գյուղապետն է, հայտնաբերվածի վերաբերյալ հրաժարվել է որևէ հայտարարություն անել:
Վանեցյանը ձերբակալվել է իշխանության յուրացում, պետական գործչի սպանություն նախապատրաստելու և այլ կասկածանքով. պաշտպան
Այս մասին հայտնում են նրա փաստաբաններ Լուսինե Սահակյանը եւ Երվանդ Վարոսյանը՝ հավելելով, որ խուզարկություններ են իրականացվել Վանեցյանի ծնողների բնակարանում, կուսակցության գրասենյակում: