Հայտնի է, թե ինչ պաշտոնի կնշանակվի Ռոմանոս Պետրոսյանը
Նշենք, որ քիչ առաջ, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, Տիգրան Ուլիխանյանն ազատվեց ՊՎԾ ղեկավարի պաշտոնից:
Տիգրան Ուլիխանյանն ազատվել է ՊՎԾ ղեկավարի պաշտոնից
Տիգրան Ուլիխանյանին ազատել պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի պաշտոնից:
ՊՎԾ-ն Երեւանի քաղաքապետարանում շինթույլտվությունների վերաբերյալ տարաբնույթ խախտումներ է հայտնաբերել
Որոշակի պաշտոնատար անձինք ուշացումներով կամ այլ թերացումներով են իրենց աշխատանքը կատարել կամ, առհասարակ, չեն կատարել, սակայն նրանց նկատմամբ չեն կիրառվել պատասխանատվության միջոցներ:
ՊՎԾ-ն պարզում է՝ ինչու են վիճկոմիտեն ու ԱՆ-ն կորոնավիրուսից մահվան դեպքերի տարբեր թվեր հրապարակել
Ուսումնասիրությունների արդյունքները ամփոփելուց հետո, վարչապետի հանձնարարությանը համապատասխան, հանրությանը կներկայացվի ամբողջական տեղեկատվություն:
Պետական վերահսկողական ծառայությունը կանխարգելիչ միջոցառումների շրջանակում նոր մեխանիզմներ է ներդրել (տեսանյութ)
ՊՎԾ-ն կանխարգելիչ գործառույթների իրականացման ընթացքում ըստ անհրաժեշտության ակտիվորեն համագործակցելու է զանգվածային լրատվամիջոցների, քաղաքացիների, հասարակական կազմակերպությունների և պետական մարմինների
Վերականգնվել է դատական դեպարտամենտի 9-ը աշխատակցի կողմից պետությանը հասցված 33․7 մլն դրամի վնասը. ՊՎԾ
Նշվում է, որ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունը հետամուտ է շարունակելու ուսումնասիրությունների իրականացումը .
Ժիրայր Խառատյանը նշանակվել է Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի տեղակալ
Վարչապետի որոշմամբ Ժիրայր Խառատյանը նշանակվել է ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի տեղակալ:
Դատական դեպարտամենտում գործուղման «մեկնած» 9 աշխատակիցներից երկուսը դատավորներ են. Փոլադյանը հակադարձում է ՊՎԾ-ին
ՊՎԾ ղեկավարի տեղակալը հայտնեց՝ Դատական դեպարտամենտում ստուգումներն արդեն ավարտել են:
Պատվաստվել է նաև Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարը
Պատվաստանյութը եղել է «Աստրազենեկա»:
Վերահսկողական գործառույթներ իրականացնելու նպատակով Նիկոլ Փաշինյանը ՊՎԾ պետին գործուղել է Սյունիք
Վերահսկողական գործառույթներ իրականացնելու նպատակով ՊՎԾ ղեկավար Տիգրան Ուլիխանյանը մարտի 27-31-ը ներառյալ կգործուղվի Սյունիքի մարզ:
ՊՎԾ-ն ստուգումներ է իրականացնում Պաշտպանության նախարարությունում
Մհեր Գրիգորյանի՝ պաշտոնից ազատման դիմում ներկայացնելու լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը. «Արմենպրես»
Շրջանառվող տեղեկությունը հերքել է նաև Պետական վերահսկողության ծառայությունը:
Տիգրան Ուլիխանյանը նշանակվել է պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի տեղակալ
Տիգրան Ուլիխանյանը սեպտեմբերի 25-ին հայտարարել էր, որ պատգամավորական մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացնելու և հայտնել, որ աշխատանքի է անցնելու պետական վերահսկողական ծառայությունում:
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուլիխանյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Տիգրան Ուլիխանյանը հաստատել է ՊՎԾ պետի պաշտոնակատար նշանակվելու մասին տեղեկությունը
Ուլիխանյանը երկուշաբթի օրը հանդես կգա լրացուցիչ հայտարարությամբ։
Խրախուսվել են ԱԻՆ աշխատակիցները
Դատախազության կողմից շնորհակալագրով է պարգևատրվել նաև ԱԻՆ գլխավոր քարտուղար Վահագն Մուշեղի Օհանյանը:
ՊՎԾ-ն իմ դիմումի համաձայն է սկսել ՊՈԱԿ-ում ուսումնասիրությունները․ Էդուարդ Աղաջանյան
Նա հաստատեց, որ ՊՈԱԿ-ը վարչապետի աշխատակազմի ենթակայության տակ է գտնվում, իսկ իր գրառումը դրա վերաբերյալ հերքում չէր, այլ՝ պարզաբանում։
Քննիչը հանձնարարել էր պարզել Սանասարյանի դրամական միջոցների ծագումը, փոխհարաբերությունը ՊՎԾ աշխատակիցների հետ
Նշենք, որ գործի ողջ նյութերը բաղկացած են 28 հատորից, իսկ դատարանն այժմ 24-րդ հատորի ուսումնասիրման փուլում է:
Ֆիլհարմոնիկ նվագախումբ եւ Սունդուկյանի անվան թատրոն ՊՈԱԿ-ներում ՊՎԾ-ն 188 մլն դրամի խախտում է արձանագրել
Տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ դատախազություն՝ հանցագործության հատկանիշները ստուգելու նպատակով:
«Հայաէրոնավիգացիա» ՓԲԸ-ն պետությանը պատճառել է շուրջ 613 միլիոն դրամի վնաս. ՊՎԾ
Ուսումնասիրության արդյունքում կազմված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ դատախազություն՝ իրավական գնահատական տալու նպատակով:
Արգիշտի Քյարամյանը վարչապետի որոշմամբ ազատվել է ՊՎԾ ղեկավարի տեղակալի պաշտոնից և նշանակվել ՔԿ նախագահի տեղակալ
Արգիշտի Քյարամյանն այդ պաշտոնում նշանակվել էր 2019 թվականի ապրիլի 10-ին:
ՊՎԾ-ն խախտումներ է հայտնաբերել պետական և համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերի վարձակալության գործընթացներում
ՊՆ-ն պարզաբանում է տարածել ՊՎԾ-ի իրականացրած ուսումնասիրության վերաբերյալ
ՊՆ-ն նշում է, որ վերոհիշյալ թերացումների մասով չի բացառվում ՊՆ համակարգի պատասխանատուների բարեվարքության հետ կապված խնդիրների առկայությունը։
ՊՆ-ի նախորդ տարվա դիզվառելիքի գնման գործընթացում խախտումներ են արձանագրվել. ՊՎԾ-ն տեղեկանքը դատախազություն է ուղարկել
Ուսումնասիրության արդյունքում կազմված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ դատախազություն արձանագրված խախտումներին քրեաիրավական գնահատական տալու համար։
Ռազմական ճտքավոր կոշիկների գնման գործընթացներում ՊՎԾ-ն խախտումներ է արձանագրել
Ուսումնասիրության արդյունքների հիման վրա կազմված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտե արձանագրված խախտումներին քրեաիրավական գնահատական տալու նպատակով։
ՊՎԾ ուսումնասիրությունների արդյունքում ոստիկանությունը տնտեսել է խոշոր դրամական միջոցներ
2020 թվականի կարիքների համար կազմակերպված մի շարք ապրանքների և ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով իրականացված գնման գործընթացներում տնտեսվել են խոշոր դրամական միջոցներ: