Հանձնարարել եմ մինչեւ 2019թ. բնակարաններով ապահովել զինծառայողների ընտանիքներին. Սարգսյան
Երեւանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մեկնարկել է «Ազգ-բանակ 2017» համաժողովը։ Համաժողովի բացմանը ներկա է Սերժ Սարգսյանը, Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը, Կրթության ու գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանը, այլ նախարարներ, պատգամավորներ, բազմաթիվ զինվորականներ, պաշտպանական եւ կրթական գերատեսչությունների պատասխանատուներ, մարզպետներ, հասարակական կազմակերպություններ ղեկավարներ, ուսուցիչներ եւ այլն:
Եռօրյա համաժողովի ընթացքում մարզահամերգային համալիրի տարածքում գործելու է ռազմակրթական ցուցահանդես, կազմակերպվելու է մրցութային ծրագիր աշակերտների համար, լինելու են վարպետության դասեր:
Այս պահին ելույթով է հանդես գալիս Սերժ Սարգսյանը: Վերջինս իր ելույթում խոսելով «Ազգ-բանակ» գաղափարի մասին՝ ընդգծեց, որ պետությունը շարունակելու է գործնական քայլեր ձեռնարկել այդ գաղափարի տարածման համար: Այդ առումով նա ընդգծեց, որ սեպտեմբերին Դիլիջանում նոր եւ լայն հնարավորություններով վերաբացվելու է Մոնթե Մելքոնյան վարժարանը:
«Ես արդեն հանձնարարել եմ Պաշտպանության նախարարին, որպեսզի անհապաղ գործուն քայլեր ձեռնարկի զոհված եւ առաջին կարգի հաշմանդամ զինծառայողների ընտանիքներին բնակարաներրով ապահովելու համար: Այս խնդիրը վերջնականապես պետք է լուծվի եւ այս խնդիրը վերջնականապես պետք է լուծվի ամենաուշը մինչեւ 19 թվականի ավարտը: Հանձնարարել եմ նաեւ անհապաղ ուսումասիրել եւ լուծում տալ սեփականաշնորհման ենթակա Պաշտպանության նախարարության այն բնակարանային ֆոնդի օտարմանը, որ զբաղեցնում են սեփական բնակարանի փոխհատուցման իրավունք ձեռք բերած մեր զինծառայողները»,- հայտարարեց Սարգսյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ հայրենասիրական դաստիարակությունը ամրապնդելու համար առաջին հերթին պետք է ամրապնդել ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու մեջ տիրոջ զգացումը:
«Պատասխանատու է այն մարդը, ով ունի գոնե իր սեփական անկյունը, եթե անգամ չունի, ապա վստահ է, որ իր ազնիվ աշխատանքով այդ անկյունը վաստակելու է»,- ընդգծեց Սարգսյանը: