Հայաստանի կառավարության նախաձեռնած «Կոռուպցիայի կանխարգելման եւ կոռուպցիայի կանխարգելման հարցերով մարմնի մասին» օրենքի նախագիծը հունիսի 8-ին առաջին ընթերցմամբ միաձայն ընդունվեց Ազգային Ժողովում արտահերթ նիստում:
Նշվում է, որ օրինագծին կողմ քվեարկեց 87 պատգամավոր, դեմ ու ձեռնպահ չկար:
«Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ ընդդիմադիր դաշինքը նախագծի վերաբերյալ նեգատիվ չի տրամադրված: Թեպետ նա ընդգծեց, որ սա իրենց պատկերացրած նախագիծը չէ, սակայն «մենք կարծում ենք, որ քայլ առաջ է դեպի մեր պատկերացումներին համապատասխանող հակակոռուպցիոն մարմին եւ համակարգ ստեղծելու ուղղությամբ: Այդ առումով մենք, կողմ կքվերակենք նախագծին»,- ասաց նա:
Նախագծին կողմ քվերակելու մասին հայտարարեց նաեւ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության ներկայացուցիչ, ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը: