Կառավարության հուլիսի 13-ի նիստում Արագածոտնի մարզպետ Գաբրիել Գյոզալյանն ազատվեց զբաղեցրած պաշտոնից: Տարածքային կառավարման եւ զարգացման փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը հայտարարեց, որ Գյոզալյանը հեռանում է սեփական դիմումի համաձայն: Սակայն գործազուրկ դառնալուց 1-2 ժամ անց armtimes.com-ի հետ զրույցում Գյոզալյանի տրամադրությունից այնքան էլ չէր զգացվում, որ նա աշխատանքից հեռանում է սեփական դիմումի համաձայն:
Բնական է, որ որեւէ մեկը չի ցանկանա ինքնակամ հրաժարվել տարեկան 7 մլն 920 հազար դրամ աշխատավարձից եւ այն արտոնությունից, որը տալիս է մարզպետի պորտֆելը:
ՀՅԴ-ի բյուրոյից Գյոզալյանին հավանաբար այլ պաշտոնի չեն նշանակելու: Armtimes.com-ի այն հարցին, թե կուսակցությունն աշխատանքով ապահովելու է, նախկին մարզպետը խուսափողական պատասխան տվեց:
«Ապագան ցույց կտա, թե ինչով եմ զբաղվելու: Հլը չազատված զբաղմունքից եք հարցնում: Ու՞մ ասեմ ինձ վաղը գործի ընդունեք: Իմ կամքն է, ինչ ուզեմ կանեմ, դա Ձեզ վերաբերվու՞մ ա, կարողա քնեմ էս ընթացքում, հա քնելու եմ»,- լարված պատասխանեց Արագածոտնի նախկին մարզպետը, եւ անմիջապես ընդհատեց մեր հեռախոսազրույցը: