Դասադուլ հայտարարած ուսանողները երթով շարժվում են Ագրարային համալսարան
ԵՊՀ ուսանողները շարունակում են բողոքի ակցիան՝ շրջելով բուհի տարբեր մասնաշենքերի տարածքով՝ այսպես կոչ անելով մյուս ուսանողներին եւս միանալ դասադուլին:
Ուսանողները բողոքում են տարկետման իրավունքի վերացման դեմ, որը նախատեսվում է «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» նոր օրենքի նախագծով, որն ընդունվել է առաջին ընթերցմամբ:
Դասադուլ սկսած ուսանողները ԵՊՀ-ի տարբեր մասնաշենքերում հանդիպում են փակ դռների. ուսանողներին չեն թողնում ներսից դուրս գալ եւ միանալ իրենց ընկերներին, իհարկե որոշները կարողանում են տարբեր մուտքերից միանալ ցուցարարներին: Ակցիա անող ուսանողները իրենց պայքարին միանալու կոչեր են հնչեցնում նաեւ դասախոսներին, սակայն եզակի դասախոսներ են որ աջակցում են նրանց:
Ուսանողները նաեւ ԿԳ եւ ՊՆ նախարարների հետ հանդիպում–բանավեճ են պահանջում: «ուզում են իրենք գանք, ուզում են  մենք կգնանք, պատրաստ ենք գնալ քննարկումների»,- մեր թղթակցի հետ զրույցում ասել է ուսանողներից մեկը:
«Տարկետում լինելու ա, դասադուլ», «Դասախոս միացիր», վանկարկումներով ուսանողներն  այս պահին շարունակում են իրենց բողոքի ակցիան:
Այս պահին նրանք երթով շարժվում են դեպի Ագրարային համալսարան, ապա ակցիան կշարունակեն Պոլիտեխնիկի մոտ: