Այսօր՝ հունվարի 12-ին, Սերժ Սարգսյանն ԱԺ խորհրդի անդամների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձել է նաեւ գնաճին եւ առաջարկել՝ այս թեմայով եւս խորհրդարանական լսումներ հրավիրել: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների կապերի հետ վարչության տարածած հաղորդագրությունից:
«Դեպի ապագան միտված այս անցումային շրջանում մեր ուշադրությունից չպետք է վրիպեն նաև երկրի առօրյայի և սոցիալ-տնտեսական զարգացման խնդիրները: Մի քանի օր առաջ խորհրդակցություն էի հրավիրել առանձին ապրանքատեսակների գնաճի և դրա հետևանքների մեղմման լուծումների շուրջ: Խորհրդարանը պետք է իր ձեռքը պահի երկրի զարկերակի վրա, և սա բնական է: Ազգային ժողովն արդեն մի քանի ուշագրավ խորհրդարանական լսումներ է անցկացրել, և գուցե արժե նաև այս հարցի շուրջ նման լսումներ կազմակերպել, որպեսզի հարցը հանգամանորեն հրապարակավ քննարկվի, և մարդիկ տեսնեն իրողությունները: Ինքներդ տեսեք նպատակահարմարությունը, բայց կարծում եմ, որ օգտակար կարող է լինել»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Ի դեպ, օրեր առաջ ԱԺ ԵԼՔ դաշինքը հայտարարել է, որ հունվարի 19-ին նախատեսում է ընդդեմ թանկացումների երթ անցկացնել: ԵԼՔ-ի հայտարարությունից հետո, սա թանկացումներով հրապարակավ մտահոգվելու Սերժ Սարգսյանի 2-րդ քայլն է: Մինչ այս Սարգսյանը հանդիպել էր տնտեսական բլոկի գերատեսչության ղեկավարների հետ: