Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանին դուր չեկավ այն, որ կառավարության որոշումները ներկայացնող պաշտոնատար անձինք պարբերաբար մեկ կամ երկու օր ժամանակ էին խնդրում, որպեսզի աշխատեն նախագծերի վրա:
Առաջինը նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գեւորգյանն էր, որը աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանի ներկայացրած որոշումից հետո վարչապետից ժամանակ խնդրեց, քանի որ նախագահականի իրավաբանական վարչությունը դիտողություններ ուներ նախագծի վերաբերյալ: Կարեն Կարապետյանը չառարկեց:
Արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը ներկայացրեց որոշման մի նախագիծ, որից հետո տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանը երկու օր ժամանակ խնդրեց: Ըստ նրա, առաջարկություններ ունի հանձնաժողովը: Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն էլ իր հերթին մեկ օր ժամանակ խնդրեց նախագծի վրա աշխատելու համար: Վարչապետն այս դեպքում էլ համաձայնվեց:
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Վահե Ստեփանյանը որոշման մի նախագիծ ներկայացրեց, սակայն նիստերի դահլիճում աղմուկ էր: Կարեն Կարապետյանն ընդհատեց Ստեփանյանին եւ ասաց. «Եկեք զեկուցողին լսենք, հա՞»: Վահե Ստեփանյանն ավարտեց զեկուցումն ու 3 օր ժամանակ խնդրեց վարչապետից 4 գերատեսչությունների հետ ճշգրտումներ անելու համար: «Դե, էլի սկսում ենք նույն պատմությունը, էլի սկսում ենք նույն պատմությունը: 3 օր, մեկ օր, երեք օր, բերեք առանց այդ հարցերի: Ճիշտ է, մենք այսօր էքստրեմալ ռեժիմով ենք աշխատելու, որպեսզի Սահմանադրությանը համապատասխանեցնենք, բայց ռեգուլյար դա չի կարելի, չէ՞»,- դժգոհեց վարչապետը:
Կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանի կողմից ներկայացված նախագծից հետո վարչապետ Կարեն Կարապետյանն արդեն հունից դուրս եկավ: «Մեկ-երկու օր պարզապես խնդրում ենք աշխատանքային իրավաբանական խմբագրական բաներ կար կառավարության աշխատակազմում, զուտ ձեւակերպումների խնդիր են եւ երեկ պաշտպանության նախարարության հետ խնդիր ունեինք, զուտ բժշկական ծառայության…..»,- ասաց Լեւոն Մկրտչյանը, որից հետո վարչապետն ընդհատեց նախարարին: «Այ այդ զուտ-երը այնպես արեք, որ չլինի: Երկար քննարկել ենք, բերել ենք, զուտ, զուտ»,- զայրացավ Կարեն Կարապետյանը: ՀՅԴ-ական նախարարը կրկին բացատրեց ժամանակ խնդրելու անհրաժեշտությունը եւ նշեց, որ իրավաբանական վարչությունը լավ դիտողություններ է արել նախագծի վերաբերյալ: «Բոլոր լավ դիտողությունները կառավարության նիստի ընթացքում են կատարվում, մինչեւ այդ հնարավոր չի՞ անել»,- ասաց Կարեն Կարապետյանը: