Ես գիտեմ ում ենք ցանկանում՝ վարչապետ լինի և ում ենք առաջադրելու․ Բաղդասարյան (տեսանյութ)
ՀՀԿ փոխնախագահներից Արմեն Աշոտյանը «Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում, ըստ էության, հաստատել է, որ ՀՀԿ-ն Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում կառաջադրի Սերժ Սարգսյանին: Նա ասել էր, որ դա իր անձնական կարծիքն է, որը շատերն են կիսում, իսկ կուսակցությունը դեռ վերջնական որոշում չի կայացրել: ԱԺ ճեպազրույցների ժամին լրագրողները ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանից հետաքրքրվեցին, թե արդյո՞ք սա չի ենթադրում, որ ՀՀԿ-ն սկսելու է խնդրել իր կուսակցապետին, որ դառնա վարչապետ, իսկ Սարգսյանն էլ, ընդունելով, դրժի իր ավելի վաղ արած հայտարարությունը, թե չի հավակնում զբաղեցնել բարձր պաշտոններ:
Ի պատասխան Բաղդասարյանն ասաց. «Խնդրանքներով կամ հավակնություններով վարչապետ չեն լինում, կա այդ տրամադրվածությունը, դուք ճիշտ եք նկատել, իհարկե, մենք դեռ չենք քննարկել, երբ որ քննարկում կազմակերպենք, յուրաքանչյուր անդամ կհայտնի իր տեսակետը, այո՛, կա ցանկություն, սակայն յուրաքանչյուրը կհայտնի իր ցանկությունը»,- ասաց Բաղդասարյանը, խորհուրդ տալով չշտապել, քանի որ նախ մարտի 2-ին ընտրելու են ՀՀ նախագահ, որից հետո նոր այդ հարցի շուրջ քննարկումներ կկազմակերպեն:
Ճշտող հարցին, թե բացի Սերժ Սարգսյանից, այլ անձի հետ կապված կա՞ ցանկություն, Բաղդասարյանն ասաց, թե որեւէ անձի վերաբերյալ քննարկում չի եղել: Ինչ վերաբերում է հարցին, թե դուք էլ եք ցանկանո՞ւմ, որ Սերժ Սարգսյանը լինի վարչապետ, ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը հարցը որակեց պրովոկացիոն եւ ասաց, թե գիտի` ո՛ւմ է ցանկանում, եւ գիտի` ո՛ւմ է առաջադրելու: