Արմեն Սարգսյանը Սերժ Սարգսյանին «հա» ասելուց հետո էլ շարունակում է քարոզարշավը
ՀՀԿ-ի առաջարկությունն ընդունելուց, Սերժ Սարգսյանին «այո» ասելուց հետո ՀՀ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը շարունակելու է իր քարոզարշավը, հանդիպելու է տարբեր բնագավառների ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան ասաց Արմեն Սարգսյանի մամուլի գրասենյակի պատասխանատու Հասմիկ Պետրոսյանը:
«Շարունակելու է իր հանդիպումները կրթական համակարգի ներկայացուցիչների հետ: Այցելելու է համալսարաններ, հանդիպելու է քաղաքական կուսակցությունների, մանր եւ միջին բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ, ՀԿ-ների, հասարակության լայն շերտերի հետ»,- ասաց մամուլի գրասենյակի պատասխանատուն:
Արմեն Սարգսյանը ՀՀ նախագահի ՀՀԿ-ի թեկնածուն լինելու իր համաձայնությունը տվել էր փետրվարի 16-ին, երբ լրանում էր նախագահի թեկնածու առաջադրելու վերջնաժամկետը, իսկ ընտրությունը տեղի կունենա մարտի 2-ին: Արմեն Սարգսյանն իր հանդիպումները սկսել էր հունվարի 29-ից՝ ՀՀԿ եւ ՀՅԴ պատգամավորների հետ հանդիպելով: