Արցախի Շահումյան շրջանի Դադիվանք գյուղում երեկ՝ փետրվարի 22-ին՝ առավոտյան ժամը 10-ի կողմերը ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել. տանը բռնկված հրդեհի հետեւանքով մանկահասակ երկու երեխա է մահացել:
Դադիվանքի գյուղապետ Ալվարդ Օհանյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց, որ ընտանիքը բազմազավակ է եւ սոցիալապես անապահով:
Հրդեհից տուժած Հովակիմյանները 8 երեխա ունեն, ամենափոքր՝ երկվորյակ 7 ամսական երեխաները մահացել են: Ներսում չորս երեխա է եղել, 6 եւ 4-ամյա փոքրիկների կյանքը հաջողվել է փրկել, իսկ զույգերը մահացել են: Ընտանիքի հայրը՝ Արմեն Հովակիմյանը, մանկավարժ է, իսկ կինը՝ Շողեր Արծվածատուրյանը, չի աշխատում: Ալվարդ Օհանյանն ասաց, որ հրդեհի պատճառները դեռ պարզ չեն, փորձաքննություն է իրականացվում:
Գյուղապետը ստույգ չկարողացավ ասել, թե ինչն է հրդեհի առաջացման պատճառ հանդիսացել: Այրված տունը մեկ հարկանի է: Արցախի քաղշիննախարարությունից եկել են՝ գծագրել եւ ասել, որ սեղմ ժամկետում կվերանորոգեն տունը: Իսկ մինչ այդ Հովակիմյաններին տեղավորել են հարեւանությամբ գտնվող մի դատարկ տուն: «Շատ մեղք են խեղճերը, տեսնենք ինչ կանենք»,- ասաց գյուղապետը:
Օհանյանը նշեց, որ գյուղացիներն ամեն մեկն էլ պատրաստ է մի բանով օգնել եւ աջակցել բազմազավակ ընտանիքին: Գյուղապետն ասաց, որ վեցերորդ երեխայից հետո պետությունը բազմազավակ այդ ընտանիքի համար տուն է կառուցում Դադիվանք գյուղում, շինարարական աշխատանքները երրորդ փուլում են: