Ակտիվիստները ֆեյսբուք սոցիալական կայքում արձագանքում են ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, համաձայն որի՝ նա պատրաստ է «գործուղվել» Ազատության հրապարակ: Մասնավորապես, Արամ Մանուկյանը գրում է, առաջարկում է, որպեսզի Փաշինյանը հանդիպում ունենա քաղհասարակության հետ, խոսի առաջիկա անելիքների մասին:
«Չգիտեմ ոնց կընդունվի, բայց ես բաց առաջարկ եմ անում Նիկոլ Փաշինյանին: Կազմակերպի հանդիպում քաղակտիվի հետ, ինչու չէ ՝ որոշ փակագծեր բացի, շատ հնարավոր է շատերս մասնակցենք էն ամենին ինչ պատրաստվում է անել»,- գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ երկրի թիվ մեկ խնդիրը Սերժ Սարգսյանի վերարտադրությունը թույլ չտալն է եւ ինքն այդ առումով անելիք ունի: