ԵԼՔ դաշինքում տրամադրված են չմասնակցել Արմեն Սարգսյանի ինաուգուրացիային. քարտուղար
ԱԺ ընդդիմադիր ԵԼՔ խմբակցությունը հավանաբար չի մասնակցելու ՀՀ-րդ 4-րդ նախագահ Արմեն Սարգսյանի ինաուգուրացիային: Խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը «Ազատություն» ռ/կ-ի հետ զրույցում նշել է, որ ինքը չի մասնակցելու Սարգսյանի ինաուգուրացիային, որովհետեւ այլ տեղում է լինելու: ՀԺ-ն խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանից հետաքրրքվեց, թե՝ ԵԼՔ-ի մյուս պատգամավորները մասնակցելու՞ են, թե՞ ոչ:
«Խմբակցության ղեկավարը միշտ հայտնում է խմբակցության դիրքորոշումը: Եթե պարոն Փաշինյանը հայտնել է այդպես, ուրեմն դա հիմնականում դաշինքի եթե ոչ որոշումն է, ապա եղած տրամադրությունները»:
Հարցին, թե ինչով է պայմանավորված այս միջոցառմանը չմասնակցելը, Գորգիսյանն ասաց.
«Խմբակցությունը դեմ է քվեարկել պարոն Սարգսյանի թեկնածությանը, բայց դեռեւս այս հարցը չի քննարկվել դաշինքում, սրան դեռ շատ ժամանակ կա եւ, ինչպես գիտենք, մենք հիմա զբաղված ենք շատ կարեւոր հարցերի քննարկմամբ»,- նշեց նա: