ՀՀ-ում չկա դուռ, որը փակ կլինի մեր առաջ, այդ թվում նաեւ ԱԺ-ի դուռը. Նիկոլ Փաշինյան
«Այս երկու օրերի ընթացքում եւ՛ մեր վճռականությունն է ավելացել, եւ՛ հանրությունն է տեսել մեր վճռականությունը, եւ՛ մեր վստահությունն է ավելացել, որ մենք գտնվում ենք ճիշտ ճանապարհի վրա եւ վստահաբար կարող են ՀՀ քաղաքացուն ասել՝ ՀՀ քաղաքացի, քո ազատագրման ժամը եկել է, քո ազատության, իշխանության ժամը եկել է: Արի հրապարակ եւ տեր կանգնի քո իրավունքին, իշխանությանը եւ ուրեմն, քա՛յլ արա, մերժիր Սերժին»,- հրապարակի ամբիոնից իր ելույթի ընթացքում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը եւ ցույց տալով անվճար սննդի կետն ասաց, որ այնտեղ ցուցարարներին անվճար սենդվիչներ են տրամադրում: Նրա փոխանցմամբ՝ այդ միտքը նրանց տվել է ԱՄՆ-ում բնակվող հայերից մեկը, որը #ԻմՔայլը շարժմանը 250 հազար դրամ է փոխանցել:
«Մեր մյուս քաղաքացիներից մեկն էլ, որ Լոս Անջելեսից 250 հազար դրամ է փոխանցել, խնդրեց այս հրապարակից փոխանցեմ, որ Լոս Անջելեսը իր քայլը եւս անում է մեր հանրահավաքի կազմակերպչական հարցերի համար: Սա ժողովրդական շարժում է, մենք արդեն երկու հաշվետվություն հրապարակել ենք, վաղը, մյուս օրը 3-րդ հաշվետվությունը կհրապարակենք: Այս շարժման բոլոր ծախսերը հոգացել են ՀՀ քաղաքացիները: Նրանց նվիրատվությունները սկսվել են 100 դրամից եւ ավարտվել 300 հազար դրամով:
Այսօր այս հրապարակում ձեւավորվեց մի նոր թարմ գաղափար, որը թերեւս պետք է նշանակի՝ քաղաքական իրավիճակի փոփոխություն է Հայաստանում: Մենք համերաշխության ձեռք մեկնեցինք Հայաստանի քաղաքական դաշտի ընդդիմադիրներին: Այսօր իրենց աջակցությունն են հայտնել Ժառանգություն կուսակցության նախկին նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, Ազատ դեմոկրատներ կուսակցության ներկայացուցիչները, ԱԻՄ առաջնորդը, Նոր Ժամանակներ կուսակցության ղեկավար Արամ Կարապետյանը: Մենք հույս ունենք, որ դուք պաշտպանում եք այս գաղափարը եւ այս քաղաքական գործընթացը կշարունակվի, եւ մենք կունենանք համերաշխություն մինուս Սերժ Սարգսյան:
Այսօր, երբ մենք երթ իրականացրեցինք, որոշել էինք, որ պետք է ակցիա իրականացնեինք ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի ստեղծած ստահոդ լրատվական համակարգի եւ մուտք գործեցինք Հանրային ռադիոյի շենք, ապա եթերային ստուդիա: Երբ մտանք ներս, ոստիկանը, որին մենք վերաբերվեցինք բացառիկ հարգանքով եւ հրաժեշտ տվեցինք բացառիկ հարգանքով, հանեց իր զենքը եւ լիցքավորեց: Ես իրեն ասեցի, որ ես եկել եմ, ուրեմն պետք է մուտք գործեմ շենք, եթե խփելու ես՝ խփի: Ինչպես տեսնում եք, ես ողջ եմ եւ կանգնած եմ ձեր առջեւ: Մյուս ոստիկանն այդ ընթացքում լիցքավորեց իր կալաշինկովը, իսկ մեր ցուցարարները այդ պահին վեր բարձրացրեցին իրենց ձեռքերը, եւ մենք մուտք գործեցինք Ազգային ռադիոյի շենք: Ահա սա է խաղաղ քաղաքացիական անհնազանդությունը եւ ՀՀ-ում չկա դուռ, որը փակ կլինի մեր առաջ, այդ թվում նաեւ ԱԺ-ի դուռը»,- Երեւանի Ֆրանսիայի հրապարակում տեղի ունեցող հանրահավաքի ժամանակ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: