BBC թղթակիցը քիչ առաջ մոտեցավ Հանրապետության հրապարակում գտնվող Նիկոլ Փաշինյանին, հետաքրքրվեց առաջիկա ծրագրերի ու անելիքների մասին: Հարցրեց նաեւ, թե արդյո՞ք նպատակ կա մուտք գործել Ազգային ժողովի շենք:
Փաշինյանը պատասխանեց, որ քննարկվում է այդ տարբերակը, նաեւ ավելացրեց՝ որպես ԱԺ պատգամավոր մտնելու հարցն է քննարկվում:
BBC թղթակցին հետաքրքիր էր նաեւ, թե արդյո՞ք հոգնած չէ Նիկոլ Փաշինյանը, որն արդեն տեւական ժամանակ քայլարշավ է իրականացրել եւ անցկացնում է բաց երկնքի տակ: Հարցրեց՝ նա գիշերները քնո՞ւմ է: «Իհարկե, ես ամեն գիշեր քնել եմ»,- արձագանքեց ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը: