Ազդարարվեց թավշյա հեղափոխության մեկնարկը
Ֆրանսիայի հրապարակում ելույթ ունեցավ Նիկոլ Փաշինյանը: Սկզբում նա թվարկեց քաղաքացիական անհնազանդության իրեն հայտնի օջախները:
Փաշինյանը նշեց, որ Հայաստանում հաստատաված է հեղափոխական իրավիճակ և հայտարարեց ժողովրդական ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխության մեկնարկը:
Փաշինյանը հայտարարեց, որ ցուցարարները շարժվելու այլ պետական կառույցների մոտ՝ փորձելով պարալիզացնել դրանց աշխատանքը՝ նշելով, որ պայքարը շարունակելու է մնալ խաղաղ՝ «բաց ձեռքերի» պայքար: Նա կոչ արեց Հայաստանի բոլոր քաղաքներում և մարզերում իրականացնել համանման գործողոթյուններ:
«Թող Սերժիկը մնա և իր մի քանի դեպուտատներին առավոտն էլ, ցերեկն էլ, երեկոյան էլ կառավարի: Սերժ Սարգսյանը այլևս կառավարելու Հայաստան չունի», - հայտարարեց Փաշինյանը: