Դերասան Հովհաննես Ազոյանն ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանին համարում է Հայաստանի վարչապետ: Նա այդ մասին գրառում է կատարել ֆեյսբուքի իր էջում: Դերասանն ընդգծել է, որ Փաշինյանը վայելում է ժողովրդի վստահությունը:
«Քանի որ, ըստ Սահմանադրության, Հայաստանի Հանրապետության իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին, իսկ Նիկոլ Փաշինյանին վստահում է ժողովրդի ճնշող մեծամասնությունը, ապա Նիկոլ Փաշինյանը հիմա փաստացի համարվում է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ... ուստի սպասում ենք վաղվա աշխատանքային քայլին, արդեն, որպես վարչապետ…»,- գրել է նա այսօր՝ մի քանի ժամ առաջ:
Ապրիլի 23-ին՝ մի քանի օր տեւած ժողովրդի բողոքի խաղաղ ակցիաներից հետո Սերժ Սարգսյանը հրաժարական տվեց վարչապետի պաշտոնից: