Հայտնի ռոք երաժիշտ, System of a Down խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը համերգ չի տալու Երեւանում: Այդ մասին նա գրել է ինստագրամի իր էջում: Այն պահից սկսած, ինչ հայտնի է դարձել, որ այսօր՝ մայիսի 7-ին, նա ժամանելու է Հայաստան, երկրպագուների շրջանում խոսակցություններ են տարածվել, թե գուցե համերգ էլ ունենա:
«Հայաստան գալիս ենք, բայց համերգ չի լինելու: Չգիտեմ՝ ով է դա հորինել»,- գրել է նա եւ հրապարակել հետեւյալ լուսանկարը.
Սերժ Թանկյանի ինքնաթիռն այսօր Երեւանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում վայրէջք է կատարելու ժամը 20:05-ի սահմաններում: Նրան դիմավորելու է գնալու նաեւ ՀՀ վարչապետի թեկնածու, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը: Նա հրավիրել է հայաստանցիներին օդանավակայանում դիմավորելու Թանկյանին: Փաշինյանը նշել է, որ հայտնի երաժշտի հետ գնալու են Հանրապետության հրապարակ: Այնտեղ են լինելու մոտավորապես 21:00-ին:
Վերջին օրերին երաժիշտն ուշադիր հետեւում էր #ԻմՔայլը նախաձեռնությանը: Սատարում էր շարժման մասնակիցներին, նրանց նման ցանկանում էր, որ Սերժ Սարգսյանն ու ՀՀԿ-ն հեռանան, եւ պարբերաբար իր կարծիքն էր արտահայտում Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ: