Ինձ հետ դժվար է ինչ-որ խնդիր ունենալը. Կոստանյանը՝ Գ. Բեգլարյանի հետ ունեցած վեճի մասին
Ավարտվեց ՀՀԿ խմբակցության նիստը: ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակից դուրս եկավ ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Կոստանյանը եւ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե ի՞նչ վեճ է տեղի ունեցել իր եւ Գագիկ Բեգլարյանի միջեւ, ասաց.
«Ի՞նչ եք կարծում, իմ հետ կարո՞ղ է վիճաբանություն տեղի ունենալ: Ինձ հետ դժվար է ինչ-որ խնդիր ունենալը: Այսքան տարի է ինձ ճանաչում եք... դժվար է ինձ հետ խոսակցություն ունենալը»,- ասաց Կոստանյանը:
ՀԺ-ն տեղեկացրել էր, որ ՀՀԿ ԳՄ նիստի ժամանակ Գագիկ Բեգլարյանը բարձր գոռգոռալով դուրս է եկել պատշգամբ, բայց կարճ ժամանակ անց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը նրան ներս է տարել: Այս դեպքից հետո ՀԺ-ի ՀՀԿ-ի աղբյուրները տեղեկացրեցին, որ վիճող կողմերից մեկը եղել է Կոստանյանը: