Նույն օրը որոշումն ուղարկվել է ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտի քննիչին՝ Գ. Բ.-ին մեղադրանք ներկայացնելու համար:
ՀՀԿ ղեկավար մարմնի անդամ, Սերժ Սարգսյանի կուսակից Բեգլարյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից շուրջ 16.8 մլրդ դրամի (42 մլն դոլար) ապօրինի ծագման գույքը բռնագանձելու հայցադիմումը վարույթ է ընդունվել:
Բեգլարյանին են փոխանցվել կատարված ուսումնասիրության նյութերը՝ դրանց ծանոթանալու և վարույթի վերաբերյալ դիրքորոշում հայտնելու նպատակով:
Օրենքով նախատեսված 5 տարին սպառելուց հետո կրկին վերընտրվել են, սակայն դրանից 1-2 տարի հետո կիսատ են թողել քաղաքապետի իրենց գործունեությունը:
Ըստ դատապազության՝ նրանց գույքի առնչությամբ իրականացվել է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում կազմվել է ամփոփագիր, ինչի հիման վրա նրանց անվամբ հաշվառված գույքը հանդիսանում է բռնագանձման առարկա:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել գործուն քայլեր ձեռնարկել հետպատերազմյան Արցախում ագրարային մասնագետների վերապատրաստման և ծրագրերի մշակման ուղղությամբ:
Տեղեկությունը ՀԺ-ին փոխանցեց գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը:
Երեկ ՀՀ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողները Մոսկվա-Երևան թիվ չվերթի ինքնաթիռի ժամանումից հետո հայտնաբերել և ԱԱԾ են ներկայացրել Հայաստան ժամանած Գագիկ Բեգլարյանին:
Նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում և որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը:
Հետախուզվող Յուրի Բեգլարյանը Կապի և տրանսպորտի նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանի եղբայրն է։
Ըստ պաշտպանի՝ դա բավարար ողջամիտ ժամկետ չէր ներկայանալու համար, առավել եւս, որ իրենց նախկինում չեն հրավիրել անգամ վկայի կարգավիճակով հարցաքննության:
Յուրացվել է Երևան քաղաքի Թամանյան փողոցում գործող մանկապարտեզը:
Եթե Գ. Բեգլարյանը, որը կապի և տրանսպորտի նախկին նախարարն է, հայտնաբերվի կամ ինքնակամ ներկայանա իրավապահ մարմիններին, տեղափոխվելու է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ։
Տրանսպորտի եւ կապի նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանը 2013 թվականին իրեն պատկանող օգտագործված «Range Rover» մակնիշի մեքենայի գույնը փոխել է եւ 15 միլիոն դրամով վաճառել իր ղեկավարած նախարարությանը:
Ամենամեծ զավեշտն այն է, որ սրանք իրենք իրենց նույնացնում են հայրենիքի հետ, որովհետեւ իրենց տեսակի դեմ պայքարը համարում են պայքար հայրենիքի դեմ:
Նշենք, որ Ռաֆիկ Խանդանյանը տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանի փեսան է:
Այդ մասին ֆեյսբուքում գրել է Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը։
«Ի՞նչ եք կարծում, իմ հետ կարո՞ղ է վիճաբանություն տեղի ունենալ: Ինձ հետ դժվար է ինչ-որ խնդիր ունենալը: Այսքան տարի է ինձ ճանաչում եք եւ դժվար է ինձ հետ խոսակցություն ունենալը»,- ասաց Կոստանյանը:
Նրանց վիճաբանության պատճառն անհայտ է, վեճը փորձել են կանխել Տարոն Մարգարյանն ու ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Պատշգամբում նկատվեց նաեւ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, սակայն պարզ չէ՝ նա վիճաբանողների թվում էր, արդյո՞ք:
Երեւան քաղաքի Տերյան փողոցի վրա՝ Խնկո Ապոր անվան գրադարանի հարեւանությամբ, ակտիվ շինաշախատանքներ են ընթանում:
Մեր տեղեկություններով՝ կառուցապատում իրականացնողը կապ ունի Երեւանի նախկին քաղաքապետ, կապի եւ տրանսպորտի նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանի հետ:
Սակայն Սամվել Ալեքսանյանն իր շքեղ առանձնատան համար վճարում է ընդամենը 38 հազար դրամ գույքահարկ, Գագիկ Ծառուկյանն իր «Փարավոն» ռեստորանի համար վճարած գույքահարկը գաղտնիք է համարում:
Ընդամենը մի քանի տարվա ընթացքում այդ հսկայական տարածքը, որը կարող էր դառնալ հրաշալի այգի, վերածվեց մի քանի մարդկանց տնամերձերի
Այսօր 10-15 հոգանոց ինչ-որ խումբ փորձել է խոչընդոտել «Ելք» դաշինքի ներկայացուցիչ, թիվ 4 ընտրատարածքում ռեյտինգային ընտրակարգով պատգամավորի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի վստահված անձանց:
«Ելք» դաշինքի համամասնական ցուցակով պատգամավորության թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է կապի եւ տրանսպորտի նախկին նախարար, ՀՀԿ-ական Գագիկ Բեգլարյանի հարցազրույցին:
Միխայիլ Գորբաչովը մի անգամ պաշտոնական այցով գնում է ԱՄՆ: ԱՄՆ նախագահ Ռոնալդ Ռեյգանը շատ ճոխ ընդունելություն է կազմակերպում Գորբաչովի պատվին:
Նա ունի 2 բնակարան, բազմաբնակարան շենքի ոչ բնակելի 4 հատ տարածք, 2 հողամաս եւ հողին ամրակայված 1 անշարժ գույք
Նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի եւ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի կուլիսային բախումներից ընթացքում, սակայն, նա 2010 թվականին հրաժարական տվեց այդ պաշտոնից:
Գագիկ Բեգլարյանը որոշակի խնդիրներ ունի իշխանությունների հետ՝ նա դեռ չի կարողացել թե՛ ընտրություններում, թե ետընտրական զարգացումներում պատշաճ ներկայացվածություն ապահովել իր համար:
Այսօր տեղի ունեցավ ՀՀԿ 16-րդ համագումարը, որի ժամանակ կուսակցության նախագահի պաշտոնում վերընտրվեց Սերժ Սարգսյանը:
«Հրապարակ» թերթը գրում է, որ տրանսպորտի նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանը շարունակում է շփվել ԵՏՄ կոլեգաների հետ։
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ տեւական ժամանակ է, ինչ իշխանական կայքերում լուրեր են պտտվում, թե ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը նեղացել է ՀՀԿ վերնախավից:
Հավանաբար, Գագիկ Բեգլարյանի կողմից ցուցադրված դժգոհությունը պատճառ դարձավ, որ իշխանությունները որոշեցին Հյուսիս-հարավ մայրուղու շինարարության մեջ չարաշահումներ հայտնաբերել ու այդ մասին հրապարակել:
«ՀԺ» օրաթերթի տեղեկություններով, Բեգլարյանն առաջիկայում կարող է հայտնվել բավական աննախանձելի վիճակում:
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթը գրում է, որ երեկ ՀՀ ոստիկանությունը առաջին հայացքից սովորական, շարքային մի հաղորդագրություն է տարածել
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթը գրում է, որ տրանսպորտի եւ կապի արդեն նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանը նախօրեին չի մասնակցել ոչ միայն նոր նախարարի ներկայացմանը
«Գագիկ Բեգլարյանի որդու հարսանիքին եկել էր նաեւ էջմիածնեցի հայտնի հեղինակություն Դոն Պիպոն՝ Արթուր Ասատրյանը, որը տարիներ առաջ հեռացել է Հայաստանից:
«Հրապարակ» թերթը գրում է, որ Հայաստանում անցկացվող շինարարական մրցույթներին ներկայացվող տեխնիկական և ֆինանսական պահանջներն այնքան բարձր են։
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ ՀՀ նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն իրականում խիստ սահմանափակ ազատություն ունի կադրային քաղաքականության հարցում
Մեզ հայտնի դարձավ, որ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն իր կառավարությունը կսկսի ձեւավորել հաջորդ շաբաթվանից: