ՀՅԴ թե՞ քաղհասարակություն. Շիրակը դեռ մարզպետ չունի
Շիրակի մարզը դեռ մարզպետ չունի: Արթուր Խաչատրյանի հեռանալուց հետո մարզպետի պարտականությունները կատարում է մարզպետի տեղակալ Սեյրան Պետրոսյանը:
Թե ո՞վ է լինելու նոր մարզպետը դեռ հայտնի չէ: Մարզում եւ Գյումրիում հասարակության շրջանում երկու հիմնական անուն է շրջանառվում՝ Կարեն Պետրոսյան, Ղարիբ Հարությունյան: Երկուսն էլ դասախոս են, քաղաքացիական հասարակության ակտիվ անդամներ: Թավշյա հեղափոխության Գյումրու առաջամարտիկներից են: Շրջանառվող խոսակցություներից պարզ է, որ երկուսին էլ Շիրակի մարզում գրեթե բոլորն են ճանաչում եւ վստահում:
Վերջին երկու օրերին, կրկին ոչ պաշտոնապես, բայց եւս մեկ հնարավոր թեկնածուի մասին է խոսվում: ՀՅԴ կուսակցությունից՝ Հակոբ Մաթիլյան: