ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Մանե Թանդիլյանի աշխատանքից ազատվելու դիմումը «փոխանցվել է վարչապետին եւ սպասում է ստորագրման»: Այս մասին «Հայկական ժամանակի»-ի հարցին ի պատասխան ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը:
Մանե Թանդիլյանն աշխատանքից ազատվելու դիմում գրել էր երեքշաբթի օրը՝ հունիսի 12-ին: Նախարարի պաշտոնից ազատվելու պատճառն, ըստ Թանդիլյանի գրառման այն էր, որ նա համամիտ չէ կառավարության կողմից ընդունված որոշմանը, որով շարունակվում է կենսաթոշակի կուտակային համակարգում մնալ «պարտադիր» բաղադրիչը:
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետը որեւէ կերպ չանդրադարձավ Թանդիլյանի դիմումին: Մանե Թանդիլյանն այսօր մասնակցում էր կառավարության նիստին: