Րոպեներ անց կմեկնարկի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելի ու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի համատեղ ասուլիսը:
Հիշեցնենք, կանցլերը Հայաստանում է դեպի Անդրկովկաս եռօրյա այցի շրջանակներում, երեկ նա եղել է Վրաստանում, վաղը կմեկնի Ադրբեջան:
Մայրաքաղաք Երեւան կանցլերը ժամանել է այսօր առավոտյան, «Զվարթնոց» օդանավակայանում նրան դիմավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Այցի շրջանակներում կայացել են հայ-գերմանական բարձր մակարդակի բանակցություններ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի գլխավորությամբ: Եղել է հանդիպում ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ:
Այժմ Հայաստանի վարչապետը եւ Գերմանիայի կանցլերը բանակցությունների արդյունքները կամփոփեն համատեղ մամուլի ասուլիսում: