Անկախության տոնին նվիրված միջոցառումն իր սփռվածությամբ աննախադեպ կլինի. Էդուարդ Աղաջանյան
Սեպտեմբերի 21-ին Հայաստանի անկախության օրվան նվիրված միջոցառումների կիզակետը կլինի Հանրապետության հրապարակը: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը։
Նրա խոսքով, Անկախության տոնին նվիրված միջոցառումն իր տրամաբանությամբ, սփռվածությամբ ու ապակենտրոնացմամբ տարբերվող և աննախադեպ կլինի։ «Հանրապետության հրապարակ տանող բոլոր փողոցները կլինեն փակ ավտոերթևեկության համար»,- ասաց նա։
Միջոցառումը կանցկացվի «Դու անկախ ես» կարգախոսի ներքո։
Բաղրամյան 26 հասցեում գտնվող կառավարական շենքում տեղի կունենա վարչապետի ընդունելություն, որտեղ, Աղաջանյանի խոսքով, սպասվում են անակնկալներ։