Կառավարության մոտ բողոքի ակցիա են անում Արծվաշեն համայնքի նախկին բնակիչները, որոնց տները ավերվել են ու վթարային են դարձել պատերազմի հետեւանքով: Պատերազմական գործողությունների ժամանակ՝ 1992 թվականին, նրանք լքել են Արծվաշենը եւ տեղափոխվել Ճամբարակ: Արծվաշենը մնացել է սահմանից այն կողմ:
Արծվաշենցիներն այժմ կառավարությունից պահանջում են գումար հատկացնել՝ Ճամբարակի իրենց բնակարանային պայմանները բարելավելու համար: Նրանցից Սահակ Սահակյանը տեղեկացրեց, որ նախորդ կառավարության օրոք 7 մլրդ դրամ էր հատկացվել այդ նպատակով, բայց բնակիչներին տրամադրվել է 700 մլն դրամ, որը բավարար չի եղել այդ աշխատանքների համար: Արծվաշենցիները հանդիպում են պահանջում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, ասում են՝ հավատում են, որ նա խնդրին լուծում կտա:
Վարչապետի վերահսկողության ծառայության նամակների բաժնի պատասխանատու Հարություն Գեւորգյանը լսեց բնակիչների խնդիրը եւ առաջարկեց՝ երկուշաբթի բոլոր փաստաթղթերով ներկայանալ գերատեսչություն: Սակայն բնակիչները չհամաձայնեցին, նրանք պահանջում են հանդիպում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: «Վարչապետն այսօր մեզ պետք է լսի՝ դրսում կամ իր մոտ, չէ վաղվանից ամեն ինչ կձախողենք»: