ԱԺ Ելք խմբակցության անդամ, Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վարչության անդամ Ալեն Սիմոնյանը հորդորում է պատրաստվել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին:
Այս մասին նա գրել է Facebook-յան իր էջում: «Պատրաստվեք ԱԺ ընտրությունների»,-գրել է նա: Հատկանշական է, որ մեկնաբանությոuններում ծավալված քննարկումներից պարզ է դառնում, թե երբ կլինեն այդ ընտրությունները: Մեկնաբանություններում օգտատերերից մեկի հարցին, թե ե՞րբ դրանք տեղի կունենան Սիմոնյանը պատասխանել է. «Այս տարի»:
Նշենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերջերս հայտարարել էր, որ արտահերթ ԱԺ ընտրությունները կանցկացվեն հաջորդ մայիսին կամ հունիսին: Բայց վերջին շրջանում խորհրդարանական որոշ ուժերի հայտարարությունների ֆոնին, որոնք հարցականի տակ էին դնում ընտրությունների անցկացման նպատակահարմարությունը, իշխանությունում խոսում էին արտահերթ ընտրությունների անցկացումը արագացնելու մասին: