2018 թ-ի դեկտեմբերին Հայաստանում տեղի են ունենալու արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ. վարչապետ
Քիչ առաջ Ազգային ժողովում էր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նա հանդիպեց Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի եւ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի հետ: Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ եկել է քննարկելու ԱԺ կանոնակարգում տեղի ունեցող այն փոփոխությունները, որոնք խոչընդոտելու են վարչապետի հրաժարականով ԱԺ արտահերթ ընտրություններ անցկացնելուն:
«Խորհրդարանում այսօր տեղի է ունեցել շատ կարեւոր իրադարձություն՝ նեգատիվ առումով: ՀՀԿ-ն եւս մեկ անգամ ցույց է տվել, որ չի տիրապետում ՀՀ-ում առկա նոր քաղաքական իրավիճակին: Այն, ինչ տեղի է ունեցել, չի կարող անցնել առանց հետեւանքների: Ես պատրաստվում եմ անել քաղաքական հայտարարություն»,- ասաց ՀՀ վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-ում պաշտոնապես հայտարարեց, որ Հայաստանում կա հակահեղափոխություն: «Հակահեղափոխություն են իրականացնում բոլոր նրանք, ովքեր պաշտպանել են եւ պաշտպանելու են այդ նախագիծը: Ինձ հավաստիացնում են, որ դա երեք քաղաքական ուժերի կողմից պաշտպանվող նախագիծ է, եթե ցանկացած պատգամավոր հայտարարում է, որ ինքը պաշտպանում է այդ նախագիծը, ես պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ նա հակահեղափոխականության ներկայացուցիչ է»,- ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ դեկտեմբերին տեղի են ունենալու արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ: «Վերջին զարգացումներից հետո՝ 2018 թվականի դեկտեմբերին Հայաստանում տեղի են ունենալու արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ»:
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ Հայաստանում հաստատված է ժողովրդի իշխանությունը: Վարչապետը նշեց, որ ԱԺ նախագահի հետ էլ են նույն հարցը քննարկել: Արա Բաբլոյանն այդ թեմային չցանկացավ անդրադառնալ: