Այսօր ՀՀ քննչական կոմիտեի ծառայողների մասնագիտական տոնն է։ Օրվա առթիվ ՔԿ է այցելել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա իր ելույթում ասաց, որ հաջողություն է մաղթում օրինականության հաստատման գործում։
«Ես խնդիր եմ համարում այն երեւույթը, որ հասարակության եւ իրավապահների միջեւ չկա համագործակցություն։ Նման շրջափուլ եղել է, բայց մենք գիտենք, թե ինչի պատճառով է դա եղել։ Ես գիտեմ, որ նաեւ այժմ համագործակցելու եզրեր կան»,- ասաց վարչապետը։ Նա նշեց, որ ՔԿ-ն արդեն հինգ ամիս է՝ աշխատում է ծանրաբեռնված՝ հայտնի պատճառներով։ Փաշինյանը հայտարարեց, որ այժմ ստեղծվել է իրավիճակ, որի հետեւանքով իրավապահներն աշխատում են առանց քաղաքական պատվերների։
«Անցել է բարիկադների կառուցման ժամանակը, եկել է բարիկադների ապամոնտաժման ժամանակը։ Կա բաց հրավերք բոլոր քաղաքացիներին՝ Հայաստանը զարգացնելու համար։ Այդ թվում հնարավորություն կտրվի այն քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներին, ովքեր հայտնվել են բարիկադներից այն կողմ»,- ասաց նա։