Անընդհատ չենք ապացուցելու, որ մենք ընձուղտ չենք. Գեւորգ Գորգիսյան
ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը ԱԺ ճեպազրույցների ժամին հայտարարեց, որ ԸՕ-ի նախագծի փաթեթը երկուշաբթի օրն ընդունվելու է, քանի որ պատգամավորները խոսք են տվել՝ գալու են ու կողմ քվեարկեն: «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին, թե ովքեր են խոսք տվել ու ինչի դիմած, Գորգիսյանը նշեց, որ խոսքը ԲՀԿ-ի, ՀՅԴ-ի եւ ՀՀԿ-ի այն պատգմավորների մասին է, ովքեր սատարում են դեկտեմբերին ընտրությունների անցկացման գաղափարը:
Գորգիսյանն անդրադարձավ Էդուարդ Շարմազանովի այն հայտարարությանը, որ ընտրություններից հետո «Լույս» դաշինքը լինելու է Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության գրպանային ընդդիմությունը եւ նշեց.
«Նույնիսկ Նիկոլ Փաշինյանի ծիծաղը կգա այն արտահայտության վրա, որ մենք կարող ենք լինել գրպանային ընդդիմություն։ Հանրապետականները միշտ ամեն ինչ չափում են ժողովրդական խոսքով ասած՝ իրենց արշինով»։
Դիտարկմանը, թե իրենց մշտապես կապում են «սեւ» ուժերի հետ՝ Գորգիսյանն ասաց. «Անընդհատ չենք ապացուցելու, որ մենք, ասենք, ընձուղտ չենք»։