Ներդրումները՝ ձեռքբերում, հանքարդյունաբերությունը՝ ձախողում. Փաշինյանը՝ իր կառավարության մասին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տնտեսական ոլորտում իր ղեկավարած կառավարության ամենամեծ ձեռքբերումներից մեկը համարում է Հայաստանում ակտիվ ներդրումները: Նման հայտարարություն նա արեց այսօր, մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Տնտեսական ոլորտում ամենամեծ հաջողությունը համարում եմ Հայաստանից մենաշնորհների վերացումը, երկրորդը համարում եմ կոռուպցիայի դեմ պայքարը»,- ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ ամենամեծ ձեռքբերում է համարում նաեւ ստվերի դեմ պայքարը։ Վարչապետի պաշտոնակատարն առանձնացրեց նաեւ տնտեսական ոլորտում կառավարության ձախողումը։ «Ամենամեծ ձախողումը ու պրոբլեմը համարում եմ այն, որ հանքարդյունաբերության շուրջ իրականացվող մեր քաղաքականությունը որոշակի նեգատիվ ֆոն է ստեղծում ներդրումային միջավայրի համար»,- ասաց նա։