7 միլիարդ դոլար պետական պարտք ունենք եւ 2020 թվականից միայն տոկոսների համար պետք է վճարենք 1 միլիարդ դոլար, իսկ մեր ժառանգություն ստացած բյուջեն ընդամենը 3 միլիարդ դոլարի չափ է: Այս մասին Լոռու մարզի Տաշիր քաղաքում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այդ բյուջեով մենք նորմալ ոչ մի բան չենք կարողանում ապահովել: Խնդիրը լուծելու երեք միջոց կա, առաջինն աշխատանքն է, երկրորդը՝ արդարությունը, 3-րդը՝ օրինականությունը»:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ իրենց կառավարությունը խրախուսելու է աշխատանքը: «Մարդ, եթե ունի 3 գլուխ խոշոր անասուն, ապա պետք է դարձնի վեց գլուխ, տասը գլուխ: Եթե մենք սա ապահովենք, ուրեմն պետք է ապահովենք նաեւ կաթի մթերումը նորմալ գներով: Մարդիկ ինձ ասում էին՝ հենց գալիս է կաթի սեզոնը, ինչ-որ մարդիկ կաթի փոշի էին ներկրում, որի պատճառով էլ կաթի գները նվազում էր: Մենք այս տարի դա ուսումնասիրեցինք եւ պարզվեց, որ ճիշտ է»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը եւ հայտարարեց, որ առաջիկայում նպաստավոր պայմաններ են ստեղծվելու միկրոբիզնեսի համար:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ այժմ վստահության քվե են խնդրում ժողովրդից, որպեսզի կարողանան քաղաքական հեղափոխությունից հետո տնտեսական հեղափոխություն իրականացնել:
«Մենք, որպես կառավարություն, քայլը կանենք, բայց ժողովուրդն էլ որպես ստեղծարար ժողովուրդ պետք է իր քայլն էլ անի: Տնտեսական հեղափոխությունը տեղի կունենա այն ժամանակ, երբ ամեն քաղաքացի իր քայլը կանի, ոչ թե կսպասի վարչապետի կամ նախարարի հրահանգին, այլ ինքը կզգա իրեն վարչապետ, քաղաքապետ եւ նախարար: Սա է լինելու տնտեսական հեղափոխությունը:
Դեկտեմբերի 9-ին դուք գնալու եք ընտրական տեղամասեր եւ իրականում այս ընտրությունը ոչ միայն ԱԺ պատգամավորների ընտրություն է, այլ առաջին հերթին վարչապետի ընտրություն է: Հույս ունեմ, որ մայիսի նման կլինեմ ձեր վարչապետի թեկնածուն»,- իր ելույթը եզրափակեց Նիկոլ Փաշինյանը: