Նիկոլ Փաշինյանը քարոզարշավ է իրականացնում անձրեւի տակ, ԿԸՀ-ն թույլ չի տալիս դահլիճ մտնել
Նիկոլ Փաշինյանն իր թիմով քարոզարշավ է իրականացնում Չարենցավան քաղաքում: Նա նախ շնորհակալություն հայտնեց քաղաքացիներին, որ անձրեւին եկել են եւ մասնակցում են քարոզարշավին, իսկ հետո նշեց, որ ցանկություն կար հանդիպումը տեղափոխել դահլիճային ֆորմատ, բայց հաշվի առնելով, որ ԿԸՀ-ն սահմանել է, որ դահլիճները կարող են օգտագործել ժամը 18:00-ից հետո, որոշել են օրենք չխախտել եւ դրսում իրականացնել հանդիպումը:
«Առաջիկա 20 տարվա ընթացքում պետք է երկրի բնակչության թիվը կրկնապատկի, Հայաստանը պետք է դառնա արդյունաբերական երկիր: Վերջին 27 տարիների ընթացքում մեր արդյունաբերական կենտրոնները վերածվել են տոնավաճառների»,- ասաց նա եւ հավելեց, որ լուրջ ներդրումային ծրագրերի շուրջ ակտիվ քննարկումներ են ընթանում:
«Կառավարությունն այսօր ստորագրելու է հուշագիր ռուսական ընկերության հետ, որը 250-300 միլիոն դոլարի ներդրում է կատարելու: Այս ընկերությունը 100 հա տարածք ունեցող արդյունաբերական համալիր է ստեղծելու՝ մինչեւ 1200 աշխատատեղով, նախատեսվում է 2022 թվականից շահագործել կենտրոնը: Արտադրվելու է կերակրի աղ եւ սոդա: Այսպիսի բազմաթիվ ներդրումային ծրագրեր կան»,- ասաց վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ եկել է տնտեսական հեղափոխություն իրականացնելու ժամանակը եւ այդտեղ անելիք ունի ՀՀ քաղաքացիներից յուրաքանչյուրը: Նա միաժամանակ ասաց, որ դրա համար, մասնավորապես, պետությունը 20-24 մլն շրջանառություն ունեցող բիզնեսներին չի հարկելու:
«Մեր կառավարությունը հող է դառնալու ձեր ոտքերի համար, որ դուք ամուր կանգնենք եւ ուղղեք ողնաշարը: Ճեղքելու ենք տնտեսական հուսահատությունը, աղքատությունը մեր երկրից ջնջելու ենք, քանի որ դա հարիր չէ մեր ժողովրդին: Պայման ենք կապում, որ ոչ մեկս ոտքերս ոտքներիս չենք գցում ու սպասում, որ մեր համար ստեղծեն հզոր պետություն»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա ընդգծեց, որ այս ընտրությունները, թեեւ ԱԺ արտահերթ ընտրություններ են, բայց նաեւ վարչապետի ընտրություններ են եւ եթե ցանկանում են իր օգտին քվեարկել, պետք է վերցնել միայն թիվ 4 քվեաթերթիկը: Վերջում Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրեց թիվ 10 ընտրատարածքի թեկնածուներին: