Հնարավոր է. Արայիկ Հարությունյանն՝ ԱԺ-ում «Իմ քայլը» խմբակցությունը ղեկավարելու մասին
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ, ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը չի բացառում, որ ինքը Ազգային ժողովում ղեկավարի խմբակցությունը։
Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Հարությունյանը նշեց, որ ամեն ինչ հնարավոր է. «Հնարավոր է, որ գնամ ԱԺ, հնարավոր է, որ մնամ գործադիրում, թիմը քննարկում է»։
ՀԺ-ի հարցին՝ 14000 ձայնը բավարա՞ր է խմբակցության ղեկավար լինելու համար, նա հայտնեց, որ նման սանդղակ դրված չէ, ով ինչքան ձայն հավաքի, նա պետք է որեւէ պաշտոն զբաղեցնի, այսինքն՝ ձայների հավաքած քանակով առեւտուր չի գնում։
Նա իր կատարած աշխատանքի դրական գնահատական է համարում հանգամանքը, որ նախորդ ընտրություններին կեղծիքի ու օլիգարխների կողմից բաժանվող ընտրակաշառքի պայմաններում հավաքել էր 4000, իսկ այս անգամ 14000 հազար ձայն։ Նա շեշտում է՝ լրացուցիչ մոտիվացիա է դա՝ կրկնակի աշխատելու համար։