Հայտնի է, թե Արփինե Հովհաննիսյանն ինչով է զբաղվելու. նա գործազուրկ չի դառնա
Ազգային ժողովի արդեն նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը զբաղվելու է իրավաբանությամբ: ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նա ասաց, որ աշխատելու է Դավիթ Հարությունյանի եւ իր մի շարք այլ ընկերների հետ հիմնած իրավաբանական ընկերությունում:
«Տարիներ առաջ փաստաբանական գործունեությամբ զբաղվելու քննություն եմ հանձնել եւ լիցենզիա չեմ վերցրել, այս գործունեությամբ երեւի զբաղվեմ՝ գումարած դրան հանրային քաղաքականության ձեւաչափի մեջ մնալու համար որոշ պրոյեկտներ կան, բայց հիմա շատ փակագծեր չեմ կարող բացել: Կարող եմ ասել, որ հանրային քաղաքականությունից չեմ խուսափելու», - նշեց նա:
Անդրադառնալով նոր խորհրդարանի գործունեությանը՝ Հովհաննիսյանը հույս հայտնեց, որ նորընտիր խորհրդարանի պատգամավորները կգիտակցեն իրենց վրա դրված բեռը ու հասարակության նկատմամբ ունեցած պատասխանատվությունը:
Դիտարկմանն՝ ինչպե՞ս է վերաբերում այն քննադատություններին, որ նոր ԱԺ-ի պատգամավորները անփորձ երիտասարդներ են, Հովհաննիսյանն ասաց. «Երբեք սրբազան սարսուռով չեմ վերաբերվել տարիքին կամ փորձառությանը, բայց առավել շատ կարեւորում եմ պրոֆեսիոնալիզմն ու կոմպետենտությունը»: