Ես կառաջարկեի, որ մեր մարտական ընկեր Սամվել Բաբայանը գոնե 1 տարի հասարակ մարդու կարգավիճակով ապրեր Արցախում. Բադասյան
«Ես կառաջարկեի, որ մեր մարտական ընկեր Սամվել Բաբայանը, որպեսզի ուրիշ տպավորություն չթողնի, Արցախում գոնե այս վերջին 30 տարվա մեջ ինքը 1 տարի հասարակ մարդու կարգավիճակով այստեղ ապրեր»,- այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի ռազմական-քաղաքական գործիչ Վահան Բադասյանը, պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք, որպես ընդդիմադիր գործիչ կաջակցի Բաբայանին Սահմանադրական փոփոխությունների հարցում:
Մեր դիտարկմանը, թե ինչպես է ապրում Բաբայանը, Բադասյանն արձագանքեց. «Արցախից դուրս: Հարցը Սահմանադրությունը չէ, նա արցախցի է, իրավունք ունի առաջադրվելու, բայց կառաջարկեի, որ Արցախում ոչ թե ինչպես սովոր է պաշտոնյայի` առաջին դեմքի կարգավիճակով ապրի, այլ գոնե 1 տարի հասարակ մարդու կարգավիճակով, գոնե մինչեւ ընտրությունը»:
Հիշեցնենք, որ երեկ ԼՂՀ ՊԲ նախկին հրամանտար, Արցախի հերոս Սամվել Բաբայանն «Ազատության» հետ զրույցում հայտարարել է, որ ծրագրում է իր թեկնածությունն առաջադրել 2020 թվականին Արցախում կայանալիք նախագահական ընտրություններում:
Հաշվի առնելով, որ թեկնածության առաջադրման համար անհրաժեշտ է վերջին 10 տարվա մշտական բնակություն, իսկ Բաբայանն այդ շրջանում Արցախում չի բնակվել, նա նախատեսում է այս տարվա մարտ ամսից ստորագրահավաք սկսել` Սահմանադրական փոփոխություններ նախաձեռնելու նպատակով: