Իտալիայի շնորհիվ ՀՀ ֆուտբոլի հավաքականը Եվրոյի ընտրական փուլում խմբում վերջինը չէ
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը Եվրո 2020-ի ընտրական առաջին 2 խաղերից հետո J ենթախմբում 5-րդն է: Թիմը 2 խաղերում էլ պարտվել է. առաջին տուրում մարտի 23-ին Բոսնիա եւ Հերցեգովինային (1:2), 2-րդ տուրում երեկ՝ մարտի 26-ին՝ Ֆինլանդիային (0:2) ու միավորներ չունի: Նախավերջին տեղում է, որովհետեւ այն բանից հետո, ինչ երեկ նույն խմբում ընդգրկված Իտալիան ջախջախեց Լիխտենշտեյնին, ՀՀ-ն Լիխտենշտեյնին գերազանցում է խփած եւ բաց թողած գոլերի տարբերությամբ: Հայաստանի այդ ցուցանիշը -3 է, Լիխտենշտեյնինը՝ -8:
Երեկ խմբային փուլի 2-րդ տուրի շրջանակներում Իտալիան սեփական հարկի տակ 6:0 հաշվով քարը քարի վրա չթողեց Լիխտենշտեյնից: Բացի այդ՝ իտալացիների կազմում պատմական իրադարձություն տեղի ունեցավ: Ֆաբիո Կվալյարելան դարձավ ընտրանու պատմության ամենատարեց ֆուտբոլիստը, որը գոլի հեղինակ է դառնում: 2 անգամ աչքի ընկավ 11-մետրանոցից: Կվալյարելան 36 տարեկան է: Նա այս ցուցանիշով գերազանցեց Քրիստիան Պանուչիին: Կվալյարելան գրեթե 1 տարի ավելի մեծ է, քան Պանուչին իր խփած գոլի ժամանակ: J խմբի մյուս խաղում Բոսնիա եւ Հերցեգովինան ու Հուաստանը ոչ-ոքի խաղացին՝ 2:2:
Առաջին 2 տուրերից հետո J խումբն ունի հետեւյալ տեսքը.