Որոշումը հրապարակված է պաշտոնական կայքում եւ պարզ գրված է, որ ազատվել է իր դիմումի համաձայն։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը՝ անդրադառնալով իր մորը աշխատանքից ազատելու որոշմանը:
«Չեմ ուզում դա քննարկել, որովհետեւ վարչապետի որոշումներն առհասարակ չեն քննարկվում, այլ պետք է կատարվեն»,- ասաց Վանեցյանը:
Ինչ վերաբերում է վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանի այն մեկնաբանությանը, որ Վանեցյանի մայրն աշխատանքից ազատվել է պարտականությունները լավ չկատարելու համար, ԱԱԾ տնօրենը խորհուրդ տվեց այդ գործընթացը չպայմանավորել անձանց հետ, եւ չցանկացավ մեկնաբանել խոսնակի ասածը․
«Մի անձնավորեք, իմ մայրը պետական համակարգում շատ երկար է աշխատել, անգամ, երբ ես դպրոցական եմ եղել, եւ շարունակել է աշխատել, երբ ես արդեն իսկ նշանակվել եմ ԱԱԾ տնօրեն: Իմ ու իմ մոր աշխատանքը, խնդրում եմ, իրար հետ մի կապեք», - ասաց Վանեցյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ վարչապետի որոշմամբ Մարգարիտ Ազարյանն ազատվել է վարչապետի աշխատակազմի կադրերի եւ անձնակազմի կառավարման վարչության պետի պաշտոնից: