Ես կատարել եմ այն, ինչ իրավասու էի կատարել եւ կատարել եմ ճիշտ․ Մովսես Հակոբյան
Ես կատարել եմ այն, ինչ իրավասու էի կատարել եւ կատարել եմ ճիշտ: Այս մասին «Ազատության» հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ գլխավոր ռազմական տեսուչ Մովսես Հակոբյանը, անդրադառնալով այն հարցին, թե Արցախի ՊԲ շտաբի նախկին պետ Կամո Վարդանյանը հայտարարել է, որ Մովսես Հակոբյանի կարգադրությամբ 2008 թվականի փետրվար-մարտ ամիսներին զինվորականններ են առանձնացրել եւ ուղարկել Երեւան։
Հարցին՝ իրեն ով էր կարգադրել Լեռնային Ղարաբաղից զինվորներ ուղարկել Երեւան, Հակոբյանը պատախանեց․ «Լեռնային Ղարաբաղից զինվորականներ չեն ուղարկվել։ Ուղարկվել են Պաշտպանության բանակից»:
Դիտարկմանը, թե ՊԲ ստորաբաժանումները ԼՂ-ում են տեղակայված, Հակոբյանն արձագանքեց․ «Պաշտպանության բանակը հայկական զինված ուժերի մաս է։ Հրամանները վերադասի չեն քննարկվում»։
Հարցին Միքայեել Հարությունյա՞նն է իրեն այդ հրամանը տվել, Հակոբյանը պատասխանեց․ «Դուք տեղյակ եք հրամանի մասին, ինչո՞ւ եք հարցնում»։
Հարցին՝ այսինքն Հարությունյանը հրամայել է, որպեսզի ՊԲ-ից զինվորականներ տեղափոխվե՞ն Երեւան, Հակոբյանը պատասխանեց․ «0038 հարամանը արդեն հրապարակվել է այնտեղ ամեն ինչ գրված է»:
Հակոբյանը նշեց, որ Արցախի Հանրապետության զինված ուժերից որեւէ զինծառայող այնտեղ չի եղել:
Անդրադառնալով Կամո Վարդանյանի հայտարարությանը, Հակոբյանն ասաց․ «Կարծում եմ Կամո Վարդանյանն այն զինվորականն է, որը հայտարարել է այն, ինչն իրականում կատարվել է»։