Խորհրդարանը շարունակում է հերթական նիստերի աշխատանքը։ Այսօր՝ հունիսի քսանին, շարունակվելու է ՀՀ պետական բյուջեի 2018 թվականի կատարողականի քննարկումը։ Ներկա է նաեւ ՀՀ վարչապետը․ նա ամփոփիչ ելույթ է ունենալու։
Օրենսդիրները ընտրելու են նաեւ Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ, թեկնածուն Գրիգոր Բեքմեզյանն է։
Այսօր նաեւ Սահմանադրական դատարանի նորընտիր դատավոր Վահե Գրիգորյանի երդման արարողությունն է։ Վերջինս ընտրվել էր այս քառօրյայի առաջին նիստում։
ԱԺ այսօրվա նիստի օրակարգում է նաեւ հարկային բարեփոխումների մեծ փաթեթը՝ Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին նախագիծը։ Հիշեցնենք, որ նախագծով պրոգրեսիվ հարկման եղանակից անցում է կատարվելու համահարթ հարկման։