Պետական վերահսկողական ծառայության պետ (լիազորությունները ժամանակավորապես կասեցված են) Դավիթ Սանասարյանի գործով քիչ առաջ նախաքննության ավարտ է հայտարարվել:
«Հայկական ժամանակ»-ի այս տեղեկությունը հաստատեց Սանասարյանի պաշտպան Ինեսա Պետրոսյանը՝ հավելելով, որ քրեական գործի բազմահատոր նյութերը այս պահին տրամարդվում են պաշտպանական կողմին, որոնց ծանոթանալու համար կողմը միջնորդել է 20 օր ժամանակ տրամադրել: Պետրոսյանն ասաց, որ նյութերին ծանոթանալուց հետո հավանաբար հանդես կգան ասուլիսով:
Մեր հարցին՝ Սանասարյանի մեղադրանքում փոփոխություններ եղե՞լ են, Պետրոսյանը պատասխանեց, որ մեղադրանքը նույն հոդվածն է, սակայն մեղադրանքի ձեւակերպումների մեջ փոփոխություններ են եղել: Պաշտպանը, սակայն առայժմ չպարզաբանեց, թե ինչ փոփոխությունների մասին է խոսքը:
Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ–ում քննվող քրեական գործով ապրիլի 18-ին Դավիթ Սանասարյանին մեղադրանք է առաջադրվել պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու համար եւ որպես խափանման միջոց ընտրվել է չհեռանալու մասին ստորագրությունը։