ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 8-ին հանդիպում է WCIT 2019 մասնակից, «Յանդեքս» ընկերության հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Արկադի Վոլոժի հետ:
«Հանդիպում եմ WCIT 2019 մասնակից, «Յանդեքս» ընկերության հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Արկադի Վոլոժի հետ. Սանկտ Պետերբուրգում «Յանդեքս»-ի ղեկավարության հետ հանդիպումից հետո շարունակում ենք համագործակցության խորացման շուրջ մտքերի փոխանակումը»,- ասված է «Ֆեյսբուք»-ում՝ Փաշինյանի գրառման մեջ:
Հանդիպման ժամանակ վարչապետը նշել է, որ ՀՀ իշխանությունները շահագրգռված են «Յանդեքս» ընկերության գործունեության ընդլայնմամբ ՀՀ-ում:
Իր հերթին Արկադի Վոլոժը նշել է, որ «Յանդեքս» ընկերությունն արդեն սկսել է առանց վարորդների տաքսի ծառայության թեստավորումը եւ այն ապագայում սկսելու են օգտագործել՝ տաքսի ծառայության ոլորտում:
«Նպատակն այն է, որ քիչ-քիչ տաքսին, ինչպես նաեւ ողջ հանրային տրանսպորտը, անցում կատարի դեպի ավտոմատացված, առանց վարորդ տեխնոլոգիաների կիրառմանը: Սա էքսպերիմենտ չի, արդեն աշխատող տեխնոլոգիաներ են»,- նշեց նա: