ՀՀ ֆուտբոլի հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը ներկա է եղել «Գանձասար»-ի խաղին
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը ներկա է եղել ՀՀ Բարձրագույն խմբի առաջնության հանդիպմանը: Նրան նկատել են այսօր՝ նոյեմբերի 8-ին՝ ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոնում տեղի ունեցած ՀՀ Բարձրագույն խմբի 2019-20 մրցաշրջանի 13-րդ տուրի «Գանձասար-Կապան» - «Ուրարտու» խաղի ժամանակ: Ամենայն հավանականությամբ, մասնագետը խաղին գնացել է՝ առաջիկա հանդիպումների համար հավաքականի կազմի հարցում կողմնորոշվելու համար:
Հաջորդ շաբաթ հավաքականը պաշտոնական 2 հանդիպում ունի: Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի շրջանակներում նոյեմբերի 15-ին ընդունելու է Հունաստանին, իսկ 18-ին վերջին՝ 10-րդ տուրում, հյուրընկալվելու է Իտալիային:
Խաշմանյանին նշանակելու մասին լուրը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտնեց նոյեմբերի 6-ին, սակայն հետո տեղեկություն տարածվեց, որ որոշումն օրինական չէ, քանի որ այն կայացրել է ՀՖՖ նախագահն առանց գործկոմի հավանությունն ստանալու: Երեկ տեղի ունեցավ գործկոմի նիստ, որի ժամանակ Խաշմանյանի թեկնածությունը հաստատվեց, իսկ ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանն ասաց, որ ինքը սխալմամբ է նշանակում արել, դա եղել է աշխատակիցներից մեկի թերացումը, որը չի տեղեկացրել, որ դեռ ուժի մեջ չի մտել նոր օրենսդրությունը, որով մարզիչ նշանակելու իրավասությունը վերապահվում է նախագահին: Խաշմանյանի պայմանագիրը նախատեսված է մինչեւ 2020 թ. նոյեմբերի 30-ը: