ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանեց Ազգային ժողով
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Ազգային ժողով։ Խորհրդարանն այսօր արտահերթ նիստում քննարկում է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների կողմից ներկայացրած Սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը, որի ընդունման դեպքում ՍԴ 7 անդամներ հրաժեշտ կտան իրենց պաշտոնին։
Նիստի ժամանակ նախագծի հիմնական զեկուցող Վահագն Հովակիմյանը հայտարարեց, որ «Իմ քայլ»-ն այսօր չի ընդունի սեփական նախագիծը, փոխարենը այն կներկայացնի համաժողովրդական հանրաքվեի՝ կիրառելով ուղիղ ժողովրդավարության մեխանիզմը։
Փաշինյանը նախքան շենք մտնելը չպատասխանեց լրագրողների հարցերին, միայն ձեռքով ողջունեց նրանց։ Վարչապետը, ամենայն հավանականությամբ, պատրաստվում է ելույթ ունենալ այսօրվա նիստի ժամանակ։