Դավաճանների անունները եթե տալու անհրաժեշտություն լիներ, վարչապետը դա կաներ: Այս մասին այսօր ՀՀ կառավարության նիստից հետո ասաց Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե իրավապահ համակարգի վերին օղակներում դավաճաններ են եղել:
«Ընդհանուր առմամբ համակարգի ներսում պարբերաբար լինում են դեպքեր, երբ չի կատարվում հեղափոխության պահանջներին համապատասխան քայլեր, եւ ցանկացած դեպքում, երբ հստակեցվում են ու բացահայտվում, կայացվում են համապատասխան որոշումներ: Գործնականում մինչ այսօր բազմաթիվ քայլեր են կատարվել՝ սկսած կառավարման համակարգի տարբեր բարեփոխումներից, մինչեւ որոշումներ»,- ասաց Գրիգորյանը:
Անդրադառնալով ԱԱԾ ղեկավարի պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանի՝ ահաբեկիչների ցանցի մասին հայտարարություններին՝ Գրիգորյանն ասաց, որ ՀՀ քաղաքացին այս պահին մտահոգության պատճառ չունի, որովհետեւ ԱԱԾ-ն աշխատում է արդյունավետ. «Ցանցերը, որոնց մասով կասկածներ կային, բացահայտված են, եւ այս պահին հավելյալ ինֆորմացիա չեմ կարող տալ»:
Անդրադառնալով կորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված սահմանների սահմանափակումների հարցին՝ Գրիգորյանն ասաց, որ ամեն ինչ կախված է նրանից, թե կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարը հարեւան երկրներում ինչպես կընթանա. «Ամենօրյա ռեժիմով իրավիճակը փոխվում է, եւ ընդհանուր առմամբ անվտանգության տեսանկյունից Հայաստանում իրավիճակը բավականին բարձր մակարդակի վրա է: Եթե տեսնենք, որ հարեւան երկրում իրավիճակի փոփոխություն կա, ապա որոշում կկայացվի փոփոխություններ կայացնելու»:
Անդրադառնալով տնտեսության վրա կորոնավիրուսի ազդեցությանը՝ նա ասաց, որ դրա գնահատման համար որոշակի ժամանակ է պետք, եւ դրա գնահատականը պետք է լինի վիրուսը հաղթահարելուց հետո: