Այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հարցին, թե պատրաստվում է արդյոք դրամական օգնություն ցուցաբերել կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը պատասխանեց՝ իհարկե, ոնց կարող ա Ծառուկյանը բան չպատրաստի։ «Քանի որ կորոնավիրուսով վարակվածների մեծ մասը «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում են գտնվում, 35 մլն միայն հիվանդների համար եմ փոխանցել, տնօրենի հետ էլ ենք պայմանավորվել. 10 մլն էլ, որպես պարգեւատրում, այդ հիվանդանոցի բոլոր բուժաշխատողների համար, որ նրանք գիշեր-ցերեկ աշխատում են։ Քանի որ Գյումրիում էլ 20 հիվանդ կա, այնտեղ էլ 10 մլն փոխանցել եմ հիվանդներին, 5 մլն էլ՝ բուժաշխատողներին»,- ասաց Ծառուկյանը։
Հարցին, թե ինչու այս օրերին չի գործում Աբովյան-Երեւան անվճար երթուղին, Ծառուկյանը պատասխանեց, որ չի կարող նման բան լինել։ Նա պնդեց, որ երթուղին գործում է։