«Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» եւ «Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթն այսօր ԱԺ-ում առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց։ Ներկա 70 պատգամավորներից 69-ը կողմ քվեարկեց օրինագծերին, 1-ը՝ ձեռնպահ։
«Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ նույնպես ընդունվեց։
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը պետաիրավական հանձնաժողովին կոչ արեց գրավոր առաջարկներ ներկայացնելու առնվազն 3 ժամը սպառելուց հետո գումարել հանձնաժողովի նիստ, արդյունքների մասին տեղեկացնել ԱԺ-ի աշխատակազմին։
Նա հայտարարեց, որ այսօր՝ 21։30-ի մոտակայքում, կգումարեն մյուս նիստը՝ քննարկելու հարցի երկրորդ ընթերցումը։