Կառավարությունն առաջարկում է արտակարգ դրությունը երկարաձգել եւս մեկ ամսով
Կառավարությունը այսօրվա նիստում կքննարկի երկրում արտակարգ դրության ժամկետը եւս 30 օրով երկարաձգելու հարցը։
Մայիսի 14-ի նիստի օրակարագում է երկրում մարտի 16-ին հայտարարված և մինչև մայիսի 14-ը երկարաձգված արտակարգ դրության ժամկետը մայիսի 14-ից՝ ժամը 17:00-ից՝ 30 օրով՝ մինչև հունիսի 13-ը՝ ժամը 17:00-ն ներառյալ ժամկետով երկարաձգելու հարցը:
Նախագծում նշված է, որ նոր կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով առաջացած արտակարգ իրավիճակը շարունակում է սպառնալ բնակչության կյանքին և առողջությանը և կարող է հանգեցնել անձանց կենսագործունեության բնականոն պայմանների խախտման, և արտակարգ դրություն հայտարարելու համար հիմք ծառայած հանգամանքները դեռևս չեն վերացել, որի մասին են վկայում մասնավորապես հաստատված կորոնավիրուսային հիվանդության 3 հազար 538 դեպքերը: