Գորիսի քաղաքապետի ենթադրյալ մասնակցությամբ տեղի ունեցած դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել
Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանի ենթադրյալ մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպի փաստով Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների դատախազությունում քաղաքացու հաղորդման հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ:
Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանը՝ մանրամասնելով, որ գործը հարուցվել է ՀՀ ՔՕ-ի 113-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ եւ 6-րդ կետերով ( մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանական դրդումներով դիտավորությամբ առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառելը):
Քրեական գործի նախաքննությամբ զբաղվում է ՀՀ քննչական կոմիտեն:
Հիշեցնենք, որ երեկ մամուլում տեղեկություն էր տարածվել, թե Գորիսի քաղաքապետը ծեծել է քաղաքի 30-ամյա մի բնակչի, որը տեղափոխվել է հիվանդանոց: Քաղաքապետը, սակայն, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով հերքել է դա՝ ասելով, որ հերթական անգամ փորձ են անում իր անձի վերաբերյալ զրպարտություններ տարածել: Ըստ Առուշանյանի՝ դրա կազմակերպիչները Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի կողմնակիցներն են: Նշենք, որ սա առաջին անգամը չէ, երբ Առուշանյանի անունը շոշափվում է ծեծկռտուքի շրջանակում: