Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին երկրի Անկախության օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Էմոմալի Ռահմոն,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս եւ լավագույն բարեմաղթանքներս Տաջիկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առիթով:
Ուրախալի է նշել, որ անկախության տարիների ընթացքում Տաջիկստանը զգալի հաջողությունների է հասել պետականաշինության եւ երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ուղղություններով:
Համոզված եմ, որ մեր երկրների միջեւ ձեւավորված՝ ավանդաբար բարեկամական հարաբերությունները հետայսու եւս կնպաստեն տարբեր ոլորտներում Հայաստանի եւ Տաջիկստանի միջեւ փոխշահավետ համագործակցության խորացմանը՝ ի բարօրություն մեր ժողովուրդների:
Հարգելի Էմոմալի Ռահմոն,
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն եւ բարեկեցություն, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն եւ բարգավաճում»: