Գերիների, անհետ կորած զինծառայողների հարազատները անհնազանդության ակցիա են անում։ Նրանք մեքենաներով փակել են Բաղրամյան պողոտայի երթևեկելի հատվածը։
Ակցիայի մասնակիցներից մեկը նշեց, որ պահանջում են պատկան մարմիններից լուծել գերիների, անհետ կորած զինծառայողների հարցը։ «Սա իրազեկման ակցիա է, մենք ունենք կոնկրետ պահանջներ։ Մենք ունենք գերիներ, անհետ կորածներ ու ԴՆԹ ապարատի խնդիր։ Եթե մենք ունենք կառավարություն, ուզում ենք հասկանանք՝ մեր կառավարությունը տվյալ հարցերով ինչ է անում։ Եթե ոչ մի բան չի կարողանում անի, թող գնա, գա մի հատ մարդ, որ կարողանում է դա անի, կարում է օգնի։ Եթե կարողանում է, թող գա կոնկրետ ժամանակահատվածում ասի՝ էսքան ժամանակում գերիների հարցը սենց ա լուծում, անհետ կորածների հարցը սենց ա լուծվում, ԴՆԹ-ի ապարատները ճանապարհին են, կգործարկվեն»։
Նրա խոսքով՝ պատկան մարմինները ձգձգում են գործընթացը և աջակցություն չեն ցուցաբերում։
Ակցիայի մասնակիցներից Սերգո Գալստյանն էլ նշեց, որ որոնում է եղբորորդուն և կոչ արեց բոլոր ծնողներին միանալ ակցիային։ «Ես անձամբ որոնում եմ իմ եղբորորդուն, կապ չունի, նա մեր բոլորի որդին է, ես չեմ անհատակացնում իմ որոնումը։ Իմ կոչը բոլոր ծնողներին է վերաբերում։ Սա քաղաքական ակցիա չի, ոչ էլ կուսակցական, մենք գործ չունենք ոչ մեկի հետ, ո՛չ 17 կուսակցություն, ո՛չ 20: Մեր ծնողների պահանջն է՝ հասկանանք՝ ունե՞նք պետություն, թե՞ չունենք»։